Режим простою на підприємстві під час карантину

Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Київського району Харківської міської ради та відділ праці та зайнятості населення Адміністрації Київського району нагадує про особливості простою на підприємстві під час карантину.Так, в умовах карантину тимчасово заборонено діяльність деяких суб’єктів господарювання, які передбачають прийом відвідувачів, такі як заклади громадського харчування, торгівельно – розважальні центри тощо. На період запровадження карантину більшість роботодавців змушені внести зміни у свій порядок роботи. Де хто робить це шляхом надання працівникам відпусток, запровадження віддаленої роботи (виконання роботи вдома). Але є напрямки по яких можливе лише встановлення режиму простою.

Визначення простою наведено у ст. 34 КЗпП: це призупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами. Основне – дані умови є необхідними для виконання роботи підприємством (ч. 1 ст. 34 КЗпП). Приклади таких умов:

– погодні умови – для сільськогосподарських підприємств;

– економічні умови – відсутність замовлень, введення економічних санкцій, обмежень тощо; відключення електроенергії; вихід з ладу необхідного обладнання та неможливість його швидко відремонтувати;

– форс-мажорні обставини.

Введення карантину віднесено до форс-мажорних обставин, тобто обставин непереборної сили.

Під час простою на підприємстві під час карантину відбувається наступне:

– працівник продовжує перебувати в трудових відносинах з підприємством;

– відповідно до ч. 1 ст. 113 КЗпП працівнику оплачується час простою з розрахунку не нижче від 2/3 тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

Під час простою нарахування доплат і надбавок, передбачених колективним договором, не здійснюється, оскільки працівники під час простою не виконують встановлену їм норму праці (лист Мінсоцполітики від 19.09.2013 р. № 805/13/155-13). Однак, зберігаються ті виплати, які є обов’язковими та напряму прив’язані до окладу, наприклад доплати за ступінь, стаж, звання тощо, якщо вони є. Доплата до мінімальної зарплати при простої не здійснюється (роз’яснення Мінсоцполітики від 12.01.2017 р.).

На відміну від інших варіантів (відпустка, дистанційна робота, тощо) згода працівника оформлення простою не потрібна. Роботодавець запроваджує такий режим наказом.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: