• Головна
  • Актуально
  • Інформація про результати роботи районної робочої групи адміністрації Холодногірського району ХМР, за І квартал 2020 р.

Інформація про результати роботи районної робочої групи адміністрації Холодногірського району ХМР, за І квартал 2020 р.

Інформація про результати роботи районної робочої групи з питань підвищення рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради, за І квартал 2020 року

На сьогодні в сфері трудових відносин найбільш актуально та гостро постало питання легалізації виплати заробітної плати та зайнятості, що безпосередньо впливає на зростання пенсійного забезпечення працівників та наповнення бюджетів усіх рівнів.

З метою вжиття заходів щодо детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення в Холодногірському районі діє районна робоча група з питань підвищення рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, оновлений склад якої затверджений рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради від 24.12.2019 № 985.

Для  активізації роботи робочої групи з питань підвищення рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення Адміністрацією району та Управлінням праці та соціального захисту населення організована постійна робота із керівниками підприємств, які сплачують заробітну плату нижче визначеного державою мінімального розміру, шляхом запрошення їх на засідання районної робочої групи, проведення моніторингів з питань низького рівня заробітної плати. З початку 2020 року проведено 2 засідання робочої групи, на яких заслухано інформації та письмові пояснення 113 керівників та представників суб’єктів господарювання району.

В межах наданих повноважень Управлінням на підприємствах Холодногірського району у звітному періоді проводився моніторинг рівня оплати праці, яким охоплено 355 підприємств, з охоплених моніторингом підприємств на 231 підприємстві є працівники, які отримували заробітну плату нижче мінімальної (питома вага чисельності працюючих, які в 1 кварталі 2020 року отримували заробітну плату нижче мінімальної заробітної плати, становить 7,9 % від загальної чисельності працюючих на цих підприємствах). За підсумками проведеного Управлінням моніторингу встановлено, що мінімальну заробітну плату у розмірі 4723,0 грн. ввели всі обстежені підприємства району.

Основними причинами низького рівня заробітної плати на вищезазначених підприємствах є:

– робота у режимі неповного робочого часу (831 особа або 23,6 % від чисельності працюючих, яким нараховано заробітну плату нижче мінімальної);

– надання відпусток без збереження заробітної плати згідно ст. 84 Кодексу законів про працю України (755 осіб або 21,4 % від чисельності працюючих, яким нараховано заробітну плату нижче мінімальної);

– інші причини: сумісництво, перехідна відпустка, лікарняні, прийняті, звільнені тощо (1936 осіб, або 55,0 % від чисельності працюючих, яким нараховано заробітну плату нижче мінімальної).

В межах наданих повноважень, в січні-березні 2020 року Управлінням проведено моніторинг рівня оплати праці у 35 фізичних осіб-підприємців Холодногірського району.

За результатами проведених моніторингів у 65 суб’єктів господарювання виявлено 80 порушень трудового законодавства. У зв’язку з цим, керівникам були направлені листи щодо вжиття  відповідних заходів з дотримання вимог діючого законодавства, станом на 01.04.2020 року суб’єкти господарювання проінформували щодо взяття зобов’язань з дотримання норм діючого законодавства та виконання 49 рекомендацій (61,3 %).

На виконання доручень прем’єр-міністра України, в Холодногірському районі проведено широку інформаційно-роз’яснювальну роботу з суб’єктами господарювання району, які працюють в галузі торгівлі, тимчасового розміщування та організації харчування, будівництва щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин.

Впродовж звітного періоду Управлінням праці та соціального захисту населення, відділом праці та зайнятості населення Адміністрації району проведено 1010 заходів (семінари, наради, інформаційні зустрічі, флешмоби) за участю 2602 роботодавців та 3760 громадян.

Крім того, інформація щодо переваг офіційної зайнятості розміщувалася на офіційних вебсайтах Харківської міської ради, Головного управління Держпраці у Харківській області, Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради, через радіовузол Харківського Центрального ринку, ТОВ ВКФ «Казка», на офіційній сторінці Холодногірського району в соціальній мережі Facebook, на стендах та в місцях прийому громадян.

Шановні громадяни!

Нагадуємо Вам, що заробітна плата в «конвертах» – це майбутнє без гарантій та впевненості! Необхідно вже зараз подбати про своє «завтра» і не погоджуватися на отримання нелегальної заробітної плати.

Ваше право – мати гідні умови праці, нести у свої родини добробут і спокій, отримувати соціальні гарантії.

Повага до себе починається з шанування законів своєї держави. Працюючи нелегально людина сама себе позбавляє права на соціальний захист та передбачені трудовим законодавством гарантії, а також ставить під загрозу своє здоров’я та майбутнє.

З питань соціально-трудових відносин, оплати праці та зайнятості населення звертайтеся до відділу з питань соціально-трудових відносин Управління праці та соціального захисту населення Адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради, за адресою:

вул. Благовіщенська, 34, кімн. 81,тел. 725 35 49.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: