• Головна
  • Актуально
  • Інформаціяпро стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати по Холодногірському району м.Харкова

Інформаціяпро стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати по Холодногірському району м.Харкова

З метою подолання такого негативно явища як заборгованість із виплати заробітної плати,  на виконання вимог Постанови Верховної Ради України від 17.12.2010 року № 2806-УІ «Про погашення заборгованості з виплати заробітної плати» та у зв’язку із зростанням заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах, в районі створена та працює робоча група з питань сприяння погашенню заборгованості з виплати заробітної плати, податків, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

На засіданнях робочої групи заслуховується інформація керівників та представників підприємств району, які мають борги по заробітній платі та до бюджету. На 2 засіданнях робочої групи з початку року заслухано 10 інформацій керівників та представників підприємств-боржників, в тому числі 8 письмових інформацій щодо стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати та заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування.

За попередніми даними Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради (далі – Управління) загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах Холодногірського району станом на 01.04.2020 збільшилася в порівнянні з 01.03.2020 на 686,5 тис. грн. (або на 9,4 %) та склала на 7 підприємствах району 7982,2 тис. грн.

Заборгованість по виплаті заробітної плати становила на: 2 економічно активних підприємствах – 1341,5 тис. грн. (16,8 % в загальній сумі боргу по району), 3 економічно неактивних підприємствах – 1716,4 тис. грн. (21,5 %);
2 підприємствах-банкрутах – 4924,3 тис. грн. (61,7 %). Чисельність працівників, яким не виплачена заробітна плата складає 404 особи.

Заборгованість зросла за рахунок збільшення боргу Харківським казенним експериментальним протезно-ортопедичним підприємством (1262,7 тис. грн.) та ТОВ «Ф1-РЕКЛАМА» (78,8 тис.грн.).

Найбільшу заборгованість із виплати заробітної плати мають неактивні державні підприємства (83,2 % від загальної суми боргу по району), з яких:
ДП «Харківський завод шампанських вин» обліковується в переліку підприємств-банкрутів (59,2 % від загальної суми боргу по району),
ДП «Харківський завод електроапаратури» знаходиться в стадії ліквідації (14,8 % від загальної суми боргу по району).

Станом на 01.04.2020 заборгованість з виплати заробітної плати на підприємствах комунальної форми власності, які звітують до органів статистики, відсутня.

Всі керівники підприємств-боржників попереджені щодо відповідальності за порушення чинного законодавства про працю в частині несвоєчасної виплати заробітної плати найманим працівникам.

За результатами спільних заходів, вжитих Управлінням, Адміністрацією району, контролюючими органами та керівниками підприємств з початку року по Холодногірському району ліквідована заборгованість на загальну суму 208,8 тис. грн.

Управлінням проводиться постійна інформаційно-роз’яснювальна робота серед суб’єктів господарювання району щодо необхідності дотримання норм діючого трудового законодавства, зокрема щодо дотримання строків виплати заробітної плати та виплати її в першочерговому порядку. Так, за ініціативою Управління, в рамках соціального партнерства, з початку 2020 року проведено  семінари з представниками 40 роботодавців Холодногірського району, прийнято участь у 8 семінарах з роботодавцями району, організованих відділом праці та зайнятості населення Адміністрації району.

Управлінням розроблено інформаційну пам’ятку «Не виплачують заробітну плату? Вихід є!», яка розміщена на стендах в приміщенні Управління та в місцях прийому громадян.

Інформація щодо діяльності районної робочої групи розміщується на офіційних вебсайтах Харківської міської ради, Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради, на стендах в приміщенні Управління, на офіційній сторінці Холодногірського району в соціальній мережі Facebook.

Like this:

%d bloggers like this: