• Головна
  • Актуально
  • В Холодногірському районі м. Харкова продовжується робота із суб’єктами господарювання району щодо дотримання вимог трудового законодавства

В Холодногірському районі м. Харкова продовжується робота із суб’єктами господарювання району щодо дотримання вимог трудового законодавства

У зв’язку із запровадженням на території України превентивних заходів для запобігання захворювання на коронавірус, інформаційно-роз’яснювальна робота із суб’єктами господарювання Холодногірського району проводиться в дистанційному режимі.

За допомогою різних засобів комунікації (зокрема, шляхом електронної пошти, листування, в телефонному режимі) фахівці Управління праці та соціального захисту населення району (далі – Управління) надають консультації роботодавцям району з питань порядку оформлення та оплати простою у зв’язку із запровадженням карантину, надання відпусток без збереження заробітної плати, дистанційної роботи працівників, оформлення допомоги по частковому безробіттю на період карантину тощо.

Управлінням організована постійна робота із суб’єктами господарювання району, які сплачують заробітну плату нижче визначеного державою мінімального розміру, шляхом проведення моніторингів з питань низького рівня заробітної плати. Так, у січні-квітні 2020 року моніторингом охоплено 398 підприємств, що складає 15,4 % від кількості підприємств по Холодногірському району, які звітували до органів Управління Пенсійного фонду України. За підсумками проведеного Управлінням моніторингу встановлено, що мінімальну заробітну плату у розмірі 4723,0 грн. ввели всі обстежені підприємства району.

Основними причинами низького рівня заробітної плати на вищезазначених підприємствах є:

– робота у режимі неповного робочого часу (21,8 % від чисельності працюючих, яким нараховано заробітну плату нижче мінімальної);
– надання відпусток без збереження заробітної плати згідно з ст. 84 Кодексу законів про працю України (26,3 % від чисельності працюючих, яким нараховано заробітну плату нижче мінімальної);
– інші причини: сумісництво, перехідна відпустка, лікарняні, прийняті, звільнені тощо (55,0 % від чисельності працюючих, яким нараховано заробітну плату нижче мінімальної).

З початку року проведено 4 засідання районної робочої групи з питань підвищення рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення (в тому числі 2 – дистанційно), на яких заслухано інформації та письмові пояснення 169 суб’єктів господарювання району.

Роботодавцям постійно наголошується на неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин та необхідності дотримання вимог трудового законодавства.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: