• Головна
  • Актуально
  • У Київському районі відбувся семінар для підприємств, організацій та фізичних осіб – підприємців, які провадять діяльність

У Київському районі відбувся семінар для підприємств, організацій та фізичних осіб – підприємців, які провадять діяльність

Найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю, легалізація зайнятості населення

17.06.2020 у приміщенні Адміністрації Київського району Харківської міської ради відбувся семінар для підприємств, організацій та фізичних осіб – підприємців, які провадять діяльність у Київському районі, про неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин та щодо найбільш ефективних способів дотримання законодавства про охорону праці. У семінарі прийняли участь інспектори відділу праці та зайнятості населення Адміністрації Київського району Харківської міської ради та фахівці Управління праці та соціального захисту населення Адміністрації Київського району Харківської міської ради.Підприємства, особливо це стосується малого бізнесу, платять своїм працівникам дві заробітні плати: офіційну і неофіційну. Це вигідно роботодавцю, і працівник, ніби, не ображається, оскільки йому надається можливість заощадити на податку з доходів фізичних осіб. Проте, ні керівники підприємств, ні їх працівники не замислюються про ті наслідки, які можуть виникнути.

Також, роботодавець зобов’язаний роз’яснити працівникові його права і обов’язки та проінформувати під розписку про умови праці, наявність на робочому місці, де він буде працювати, небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу на здоров’я, його права на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до чинного законодавства і колективного договору; ознайомити працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором; забезпечити його необхідними для роботи засобами; проінструктувати працівника з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці і протипожежної охорони.

Акцентовано увагу щодо потреби в укладенні колективного договору для запобігання конфліктів і спорів, які можуть виникнути в трудовому колективі, та їх урегулювання. Колективним договором встановлюються, зокрема, соціальні пільги, гарантії та компенсації, регулюються трудові і соціальні відносини в колективі.

Зосереджено увагу присутніх, що Законом України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України» від 12.12.2019 № 378-ІХ, який набув чинності 02.02.2020, внесені зміни до статті 265 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України). Ці зміни передбачають зміну підходу до процедури накладення фінансових санкцій та зміну їх розмірів.

Під час зустрічі було зосереджено увагу про необхідність дотримання вимог постанов Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2» та від 20.05.2020 № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів».

Представникам підприємств та фізичних осіб – підприємців роздано інформаційні буклети, розроблені Міжнародною організацією праці, на тему: «Переваги офіційного працевлаштування, недоліки і ризики роботи в «тіні» та отримання заробітної плати «в конверті»».

Також, інспекторами відділу праці та зайнятості населення Адміністрації Київського району Харківської міської ради сумісно з фахівцями Управління праці та соціального захисту населення Адміністрації Київського району Харківської міської ради проводяться інформаційні заходи на території Київського району про неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин та щодо найбільш ефективних способів дотримання законодавства про охорону праці. Так, проведено зустрічі з працівниками супермаркету «АТБ» (вул. Гіршмана,16), мінімаркету «Посад» (вул. Валентинівська, 15) та іншими представниками у сфері торгівлі.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: