• Головна
  • Актуально
  • Роз’яснення Адміністрації Київського району щодо особливостей працевлаштування неповнолітніх

Роз’яснення Адміністрації Київського району щодо особливостей працевлаштування неповнолітніх

Фахівцями відділу праці та зайнятості населення Адміністрації Київського району сумісно з фахівцями Управління праці та соціального захисту населення Адміністрації Київського району на початку літніх канікул проводиться інформаційно – роз’яснювальна робота під умовною назвою «Захист прав неповнолітніх».Метою даного заходу є донести до молоді інформацію про соціальні ризики та негативні наслідки нелегального працевлаштування та сформувати культуру правової обізнаності майбутніх працівників. Також нагадати керівникам підприємств та фізичним особам – підприємцям, особливо закладів харчування та будівельної галузі, про порядок прийняття на роботу неповнолітніх осіб на період літніх канікул

Неповнолітніми вважаються особи віком від 14 до 18 років, та у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток і деяких інших умов праці користуються пільгами, установленими законодавством України.

Згідно з ст. 188 КЗпП України праця осіб молодше 14 років не допускається ні за яких умов.
При прийнятті на роботу неповнолітній особі має виповнитись щонайменше 16 років, в іншому випадку вимагається обґрунтувати необхідність прийняття такої особи на роботу та до особової справи працівника долучити:
1) копію свідоцтва про народження (паспорта);
2) згоду одного з батьків або особи, що його замінює – якщо особі від 14 до 16 років;
3) документ, який підтверджує, що особа буде виконувати роботу у вільний від навчання час – якщо особі від 14 до 15 років.

Обов’язкові умови прийняття на роботу неповнолітніх:
– з неповнолітніми працівниками трудові договори обов’язково укладаються в письмовій формі (п. 5 ч. 1 ст. 24 КЗпП України);
– прийом на роботу лише після попереднього медичного огляду (ст. 191 КЗпП України);
– надалі такі працівники обов’язково повинні проходити медичний огляд – щороку до досягнення ними 21 року;
– для осіб, які не досягли 18 років, випробувальний термін при прийнятті на роботу не встановлюється (ч. 3 ст. 26 КЗпП України).
Кожна установа, організація та підприємство повинні вести відповідний облік неповнолітніх працівників, в якому зазначається дата їх народження відповідно до ст. 189 КЗпП.

З метою підвищення рівня обізнаності молоді, неповнолітніх учнів шкіл у своїх трудових правах на сайтах 23 загальноосвітніх навчальних закладів Київського району розміщено листівки для загально доступного інформування.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: