• Головна
  • Актуально
  • Чергові засідання районних робочих груп відбулися в адміністрації Холодногірського району ХМР

Чергові засідання районних робочих груп відбулися в адміністрації Холодногірського району ХМР

25 червня 2020 року в Адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради, з дотриманням встановлених заходів безпеки у зв’язку із карантином,  проведено чергові засідання районних робочих груп з питань сприяння погашенню заборгованості з виплати заробітної плати, податків, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та з питань підвищення рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.Засідання відбулися за участю представників Управління праці та соціального захисту населення адміністрації району, головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області, відділу праці та зайнятості населення Адміністрації району, відділу соціально-економічного розвитку Адміністрації району,  управління фінансів Холодногірського району, Харківського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області, суб’єктів господарювання району.

Голова робочої групи Григорій Кашлаков звернув увагу присутніх на значне зростання заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах району, що є вкрай негативним явищем.

Станом на 01.06.2020 заборгованість із виплати заробітної плати мають 7 підприємств району на загальну суму майже 37,9 млн. грн. перед 2477 працівниками. Найбільша сума заборгованості із виплати заробітної плати зосереджена на економічно активних підприємствах і складає 81,6 % від загальної суми боргу по району: на комунальному підприємстві «Харківський метрополітен» – 28 923,9 тис. грн., Харківському казенному експериментальному протезно-ортопедичному підприємстві – 1 967,4 тис. грн., а також на економічно неактивному державному підприємстві «Харківський завод електроапаратури» – 1180,5 тис. грн. та державному підприємстві-банкруті «Харківський завод шампанських вин» – 5040,6 тис. грн.

З початку року по Холодногірському району ліквідована заборгованість на загальну суму 292,0 тис. грн.

Заслухано пояснення представників підприємств району, які мають борги по заробітній платі.

Керівників підприємств попереджено про персональну відповідальність за порушення вимог діючого законодавства в сфері праці. У зв’язку із продовженням карантину, відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та від 20.05.2020 № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» на засіданні робочої групи з питань підвищення рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення заслухано письмові пояснення суб’єктів господарювання району щодо причин виплати низького рівня заробітної плати.

Встановлено, що основними причинами низького рівня заробітної плати є робота у режимі неповного робочого часу, відпустки без збереження заробітної плати, у зв’язку з карантином, сумісництво тощо.

Голова робочої групи Інна Уварова звернула увагу, що на виконання доручень Прем’єр-міністра України від 17.02.2020 № 6698/0/1-20 та від 18.02.2020 № 6820/0/1-20 членами робочої групи проводиться відповідна інформаційно-роз’яснювальна робота із суб’єктами господарювання району щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин, дотримання законодавства про працю в період обмежувальних карантинних заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, дотримання мінімальних соціальних гарантій в оплаті праці, недопущення заборгованості з виплати заробітної плати.

Like this:

%d bloggers like this: