• Головна
  • Актуально
  • Інформаційно-роз’яснювальна робота із суб’єктами господарювання щодо дотримання вимог трудового законодавства у Новобаварському районі

Інформаційно-роз’яснювальна робота із суб’єктами господарювання щодо дотримання вимог трудового законодавства у Новобаварському районі

Протягом другого кварталу 2020 року засідання районної комісії з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – комісія) та робочої групи з питань підвищення рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення (далі – робоча група) проходили дистанційно у зв’язку з карантинними обмеженнями, вжитими для запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19.Під час засідань дорадчих органів  заслухані письмові пояснення представників суб’єктів господарювання  району, які мають борги із заробітної плати, низький рівень оплати праці.

Станом на 01.06.2020 заборгованість з виплати заробітної плати на 7 підприємствах району складає 17312,9 млн. грн. Основна сума боргу належить економічно неактивним підприємствам АТ «Харківський коксовий завод»,  АТ «Термолайф» – 9025,1 тис. грн та підприємствам – банкрутам  ДП «ХПЗ ім. Т.Г. Шевченка», ОКБ ДП «ХПЗ ім. Т.Г. Шевченка», ТОВ ДП ТГ «ЕКІПАЖ»  – 4394,3 тис. грн. Заборгованість активних підприємств району ДП «Харківський автомобільний завод», Державне підприємство Науково-дослідний інститут приладобудування становить 3893,5 тис. грн.   

За період з січня по червень 2020 року підприємствами Новобаварського району скорочено заборгованість з виплати заробітної плати на суму 1323,8 тис. грн. Станом на 18.06.2020 ДП «Харківський автомобільний завод» повністю ліквідовано заборгованість, яка виникла на 01.06.2020 в розмірі 2112,4 тис. грн.

З початку 2020 року проведено 6 засідань робочої групи, в т. ч. 4 – дистанційно. Під час дистанційних засідань заслухані письмові пояснення щодо рівня оплати праці 66-х суб’єктів господарювання.  

Основними причинами низького рівня середньомісячної заробітної плати на підприємствах району є встановлення режиму простою, надання  відпусток без збереження заробітної плати, неповний робочий час внаслідок карантинних обмежень відповідно до Постанови  Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 10.03.2020 № 211.

Членами робочої групи продовжувалася  інформаційно-роз’яснювальна робота з суб’єктами господарювання про неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин. В червні 2020 року  спеціалісти відділу з питань соціально-трудових відносин та охорони праці Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Новобаварського району Харківської міської ради разом зі спеціалістами відділу праці та зайнятості  населення Адміністрації Новобаварського району Харківської міської ради брали участь у відповідних спільних заходах.                                    

Суб’єктів господарювання попереджено про відповідальність за порушення вимог діючого законодавства в сфері праці: дисциплінарну (ст. 41 КЗпП України), адміністративну (ст. 41 КпАП України), фінансову (ст. 265 КЗпП України) та кримінальну (за рішенням суду на підставі ст. 172, 173, 175 КК України).  А також надані рекомендації щодо недопущення надання відпусток без збереження заробітної плати на час карантину без узгодження з працівниками, забезпечення оплати 2/3 середньої заробітної плати працівникам, що перебувають у простої на час карантину.

Like this:

%d bloggers like this: