Інформаційно – роз’яснювальні флешмоби у Київському районі

На виконання Окремого доручення голови Державної служби України з питань праці від 09.06.2020 № Д-189/1/4.4.1-20, інспекторами праці відділу праці та зайнятості населення Адміністрації Київського району Харківської міської ради проводиться інформаційна компанія з метою попередження тіньової зайнятості, неприпустимості допуску до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових договорів. Інформаційна робота проводиться з суб’єктами господарювання всіх форм власності у сферах оптової та роздрібної торгівлі, в тому числі пальним, сільського господарства, тимчасового розміщування й організації харчування, будівництва, надання послуг, транспорту та їх працівниками.

Фахівці відділу праці та зайнятості населення Адміністрації Київського району Харківської міської ради сумісно з фахівцями Управління праці та соціального захисту населення Адміністрації Київського району Харківської міської ради  вкотре нагадали, що відповідно до ч. 3 ст. 24 Кодексу законів про працю, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

При здійсненні превентивних заходів фахівці обов’язково дотримуються вимог постанов Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та від 20.05.2020 №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів».

Представникам підприємств та фізичних осіб – підприємців роздано інформаційні буклети розроблені Міжнародною організацією праці на тему: «Переваги офіційного працевлаштування, недоліки і ризики роботи в «тіні» та отримання заробітної плати «в конверті»».

Закликано  роботодавців дотримуватися вимог  трудового законодавства: легалізувати трудові відносини зі своїми працівниками у  найкоротший термін, щоб уникнути фінансових санкцій. Використання незадекларованої праці — грубе порушення трудового  законодавства.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: