Адміністрація Холодногірського району інформує

До уваги роботодавців Холодногірського району міста Харкова!

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 03.03.2020 № 216-р «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Основних напрямів реалізації державної політики у сфері зайнятості населення та стимулювання створення нових робочих місць на період до 2022 року, Програми зайнятості населення Харківської області, з метою сприяння підвищенню зацікавленості роботодавців у створенні нових робочих місць в усіх сферах економічної діяльності інформуємо щодо можливих заходів підтримки суб’єктів господарювання, а саме:

  • стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць шляхом компенсації фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Роботодавці, які працевлаштували на нові робочі місця громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та яким надано статус безробітного, мають право на компенсацію фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Право на компенсацію також мають роботодавці, які є суб’єктами малого підприємництва та які працевлаштували безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності строком не менше ніж на два роки за направленням служби зайнятості.

Компенсація виплачується протягом одного року з дня працевлаштування особи за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (постанова КМУ від 15.04.2013 № 347).

  • компенсація витрат роботодавця на оплату праці за працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб.

Роботодавці, які працевлаштовують внутрішньо переміщених осіб за направленням служби зайнятості мають право на компенсацію витрат на оплату праці таких осіб.

Компенсація тривалістю не більше шести календарних місяців надається за умови працевлаштування зареєстрованих безробітних на умовах строкових трудових договорів і збереження гарантій зайнятості таких осіб протягом періоду, що перевищує тривалість виплати у 2 рази.

Компенсація витрат роботодавця на оплату праці проводиться за кожен непарний місяць роботи протягом року, але не більше ніж за шість календарних місяців в розмірі фактичних витрат на оплату праці осіб, прийнятих за направленням центрів зайнятості, але не вище середнього розміру заробітної плати штатного працівника, що склався у відповідному регіоні за минулий місяць, або обчисленої з неї відповідної суми в разі, коли особа працювала неповний місяць.

Окрім того, роботодавець, який працевлаштовує за направленням центру зайнятості безробітного з числа внутрішньо переміщених осіб строком не менш як на 12 місяців, може отримати компенсацію витрат на навчання (перепідготовку та підвищення кваліфікації). Сума компенсації встановлюється в межах вартості навчання, але не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (постанова КМУ від 08.09.2015 № 696).

Звертаємо Вашу увагу на необхідності інформування служби зайнятості, у разі наявності вакансій на підприємстві, що надасть змогу спільними зусиллями вирішувати проблеми добору кадрів та працевлаштування безробітних.

Поряд з цим повідомляємо, що Урядом запроваджено систему підтримки бізнесу, яка дозволить максимально зняти фінансове навантаження на підприємців у період карантинних обмежень, а саме: кредитні канікули, податкові преференції, підтримку роботодавців і працівників сфери малого та середнього бізнесу.

Зокрема, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» введено поняття часткового безробіття на період дії карантину. Власникам малого і середнього бізнесу, в тому числі і фізичним особам-підприємцям, які мають найманих працівників, надається допомога по частковому безробіттю. Щоб отримати допомогу, необхідно звернутись до центру зайнятості за місцем реєстрації підприємця, як платника ЄСВ, та подати необхідні документи. Контактні телефони базових центрів зайнятості та філій Харківського обласного центру зайнятості: https://kha.dcz.gov.ua/publikaciya/kontaktni-telefony-bazovyh-centriv-zaynyatostifiliy-harkivskogo-oblasnogo-centru.

Також розширено можливості державної програми «Доступні кредити 5-7-9%». Детальніше про програму можна дізнатися за посиланням: https://5-7-9.gov.ua.

Бажаємо підприємствам району подолати нелегкі часи та успішно продовжити свою господарську діяльність!

Подобається це:

%d блогерам подобається це: