• Головна
  • Актуально
  • Інформація про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати по Холодногірському району м. Харкова

Інформація про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати по Холодногірському району м. Харкова

У зв’язку із зростанням заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах району, з метою подолання такого негативно явища як заборгованість із виплати заробітної плати та на виконання вимог Постанови Верховної Ради України від 17.12.2010 року № 2806-УІ «Про погашення заборгованості з виплати заробітної плати»,  в районі створена та працює робоча група з питань сприяння погашенню заборгованості з виплати заробітної плати, податків, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.На засіданнях робочої групи заслуховується інформація керівників та представників підприємств району, які мають борги по заробітній платі та до бюджету. На 5 засіданнях робочої групи (в тому числі 2 – проведено дистанційно) з початку року неодноразово заслухано 21 інформацію керівників та представників підприємств-боржників, в тому числі 16 письмових інформацій щодо стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати та заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування.

Управлінням праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради (далі – Управління) постійно здійснюється моніторинг за своєчасністю і повнотою виплати заробітної плати. Так, за даними оперативного моніторингу Управління загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах Холодногірського району станом на 01.07.2020 зменшилася в порівнянні з 01.06.2020 на 137,7 тис. грн. (або на 0,4 %) та склала на 7 підприємствах району 37706,9 тис. грн., в тому числі на:

– 2 економічно активних підприємствах – 30665,0 тис. грн. (81,3 % в загальній сумі боргу по району),

– 3 економічно неактивних підприємствах – 1716,4 тис. грн. (4,6 % в загальній сумі боргу по району);

– 2 підприємствах-банкрутах – 5325,5 тис. грн. (14,1 % в загальній сумі боргу по району).

Заробітну плату не виплачено 2357 працівникам підприємств-боржників району.

Найбільшу заборгованість із виплати заробітної плати має комунальне підприємство «Харківський метрополітен» (74,4 % від загальної суми боргу по району).

На виконання рішень районної робочої групи керівники підприємств-боржників письмово попереджені про адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення діючого законодавства про працю в частині несвоєчасної виплати заробітної плати найманим працівникам та вжиття невідкладних заходів щодо ліквідації існуючої заборгованості з виплати заробітної плати.

В результаті спільних заходів, вжитих Адміністрацією району, Управлінням, контролюючими органами та керівниками підприємств в поточному році по Холодногірському району ліквідована заборгованість по заробітній платі на загальну суму 292,0 тис. грн.

Управлінням проводиться постійна інформаційно-роз’яснювальна робота серед суб’єктів господарювання району щодо необхідності дотримання норм діючого трудового законодавства, зокрема щодо дотримання строків виплати заробітної плати та виплати її в першочерговому порядку. Так, за ініціативою Управління, в рамках соціального партнерства, з початку 2020 року проведено  семінари з представниками 40 роботодавців Холодногірського району, прийнято участь у 11 семінарах з роботодавцями району, організованих відділом праці та зайнятості населення Адміністрації району.

Управлінням розроблено інформаційну пам’ятку «Не виплачують заробітну плату? Вихід є!», яка розміщена на стендах в приміщенні Управління та в місцях прийому громадян.

Інформація щодо діяльності районної робочої групи розміщується на офіційних вебсайтах Харківської міської ради, Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради, на стендах в приміщенні Управління, на офіційній сторінці Холодногірського району в соціальній мережі Facebook.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: