Перспективи розвитку інклюзивного суспільства у м.Харкові

Вчора, 12 серпня, в Муніципальному стартап центрі, в рамках розробки проєкту Стратегії міста Харкова до 2030 року, відбувся круглий стіл за темою «Інклюзивне, підтримуюче та активне суспільство».

На першій дискусійній панелі «Виклики сучасності та розвитку ринку соціальних послуг у м. Харкові» заступник міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан розповіла про соціальний захист в місті та основні шляхи його розвитку. Зокрема, Світлана Горбунова- Рубан запропонувала питання безпечної життєдіяльності кожного окремого громадянина та суспільства в цілому зазначити національною ідею та спрямувати на здійснення всі дії, які пов’язані із законотворенням та виконанням діючих норм права. В Харкові – це багаторічна комплексна «Програма сприяння безпечній життєдіяльності у сфері соціального захисту населення м. Харкова». Також було зазначено, що реалізуючи Програму, був створений міський проєкт «Єдина соціальна мережа», який об’єднав розрізнені зусилля провайдерів соціальних послуг не залежно від юридичної форми організації, який . працює вже більше 20 років. Реалізація цього проєкту – це створення і відпрацювання механізму функціювання громадянського суспільства.

Також на круглому столі було розглянуто питання впровадження цифрових технологій в сфері соціального захисту населення.

В другій частині дискусійної панелі «Досвід та перспективи регіону на прикладі верств населення, які потребують соціального захисту» були розглянуті питання:

– медіація, як засіб захисту прав людини;

– механізми реалізації прав людей з інвалідністю;

– доступність та інклюзія у великому місті (на прикладі м.Харкова);

– проблеми родин, що виховують дітей з інвалідністю, та механізми їхньої підтримки за рахунок зусиль ІІІ сектору;

– реалізація соціальної політики міста в сфері надання соціальних послуг постраждалим від насильства.

Докладніше можна ознайомитися за посиланням.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: