• Головна
  • Актуально
  • Чергові засідання районних робочих груп відбулися в адміністрації Холодногірського району ХМР

Чергові засідання районних робочих груп відбулися в адміністрації Холодногірського району ХМР

27 серпня 2020 року в Адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради, з дотриманням встановлених заходів безпеки, у зв’язку із карантином,  проведено чергові засідання районних робочих груп з питань сприяння погашенню заборгованості з виплати заробітної плати, податків, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та з питань підвищення рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

Засідання відбулися за участю представників Управління соціального захисту населення адміністрації району, головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області, відділу праці та зайнятості населення Адміністрації району, відділу соціально-економічного розвитку Адміністрації району,  управління фінансів Холодногірського району, Харківського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області, суб’єктів господарювання району.

Голова робочої групи Віталій Кошеленко зазначив, що подолання такого негативно явища як заборгованість із виплати заробітної плати є пріоритетним для адміністрації Холодногірського району та звернув увагу присутніх на значне зростання заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах району. За моніторинговими даними станом на 01 серпня 2020 року 7 підприємств району заборгували працівникам понад 59 млн. грн. заробітної плати. Зокрема, на:

– 2 економічно активних підприємствах: КП «Харківський метрополітен» та Харківському казенному експериментальному протезно-ортопедичному підприємстві борг складає більше 52 млн. грн.;

– 3 економічно неактивних підприємствах борг становить близько
2 млн. грн.;

– 2 підприємствах-банкрутах – понад 5 млн. грн.

Заслухано пояснення представників підприємств-боржників:
КП «Харківський метрополітен», Харківського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства, ДП «Харківський завод електроапаратури» щодо вжитих заходів з погашення заборгованості та надані рекомендації по розробці конкретних графіків її погашення. Керівників попереджено про персональну відповідальність за порушення строків виплати заробітної плати.

У зв’язку із продовженням обмежувальних карантинних заходів, на засіданні робочої групи з питань підвищення рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення заслухано письмові пояснення суб’єктів господарювання району щодо причин виплати низького рівня заробітної плати.

Встановлено, що основними причинами низького рівня заробітної плати є робота у режимі неповного робочого часу, відпустки без збереження заробітної плати, сумісництво тощо. На зниження рівня заробітної плати вплинула, в тому числі і низка чинників, зумовлених поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Членами робочої групи за допомогою різних засобів комунікації проводиться відповідна інформаційно-роз’яснювальна робота із суб’єктами господарювання району щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин, дотримання законодавства про працю під час карантину, дотримання мінімальних соціальних гарантій в оплаті праці, недопущення заборгованості з виплати заробітної плати.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: