• Головна
  • Актуально
  • В Холодногірському районі міста Харкова проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота для отримувачів житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг!

В Холодногірському районі міста Харкова проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота для отримувачів житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг!

Управління соціального захисту адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради (далі – Управління) інформує що з 1 серпня 2020 року в Україні відкрито ринок природного газу для побутових споживачів, що надає можливість громадянам самостійно обирати постачальника газу.

Звертаємо увагу користувачів, що для розрахунку розміру житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, щомісяця органи соціального захисту населення отримують від виконавців послуг відомості про забезпеченість громадян послугами та про розмір цін і тарифів на житлово-комунальні послуги і платежів за такі послуги, у тому числі постачання та розподіл природного газу.

Зазначені відомості отримуються органами соціального захисту населення на підставі отриманої від пільговиків та отримувачів житлових субсидій інформації про набір отримуваних ними житлово-комунальних послуг, а також про дані підприємств – надавачів цих послуг (назва, код ЄДРПОУ, номер особового рахунку тощо).

Управління звертається з проханням до пільговиків та отримувачів житлових субсидій в найкоротші терміни повідомляти органи соціального захисту населення про зміну виконавців житлово-комунальних послуг, зокрема постачальника природного газу для побутових потреб, для своєчасного та в повному обсязі надання громадянам передбачених законодавством соціальних гарантій.

Положенням про порядок призначення житлових субсидій затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 21.10.1995 № 848 (далі – Положення)   передбачено:

  • громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов’язаний протягом 30 календарних днів проінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про виникнення обставин, зокрема щодо зміни виконавця комунальних послуг (пункт 90 Положення);
  • перерахунок  житлової субсидії в межах установленого строку її призначення без звернення громадян здійснюється у разі отримання структурним підрозділом з питань соціального захисту інформації про зміни  виконавця комунальної послуги на окремій території на підставі списків наданих таким виконавцем, управителем (пункт 92 Положення).

Пунктом 19 Порядку надання пільг та оплату житлово-комунальних  послуг,  придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі затвердженого постановою  Кабінету міністрів України від 17.04.2019 № 373 передбачено, що  обов’язок пільговиків – повідомляти структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про зміну всіх  обстави,  які впливають на надання пільг.

Наголошуємо, що своєчасне надання громадянами інформації органам соціального захисту населення про зміну виконавців житлово-комунальних послуг забезпечить актуальний та правильний розрахунок розміру житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Фахівцями Управління проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу серед підприємств, організацій, установ району. В приміщеннях Управління розміщено текст звернення Міністерства соціальної політики України до населення стосовно нарахування громадянам пільг і житлових субсидій на оплату послуг з постачання та розподілу природного газу.

Ознайомитись зі зверненням Міністерства соціальної політики України до отримувачів житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, текст якого розміщено на офіційному вебсайті,  можливо за посиланням https://www.msp.gov.ua/news/19024.html .

 

Подобається це:

%d блогерам подобається це: