Захисти себе – працюй легально!

         На виконання окремого Доручення тимчасово виконуючого обов’язки Голови Державної служби України з питань праці, з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», на території Київського району продовжуються превентивні заходи з питань дотримання вимог чинного законодавства про працю в частині належного оформлення трудових відносин на підприємствах, установах та фізичних – осіб підприємців. Інспектори праці відділу праці та зайнятості населення Адміністрації Київського району сумісно з фахівцями Управління соціального захисту населення Адміністрації Київського району проводять низку інформаційно – роз’яснювальних бесід серед суб’єктів господарювання району. Здебільшого це представники торгівлі та організації харчування.

         Під час бесід нагадано, що офіційне працевлаштування працівника – гарантоване Конституцією України право на працю, реалізоване шляхом укладання трудового договору.

        Зосереджено, що в разі якщо роботодавець використовує найману працю особи, допускає її до робочого місця, однак відмовляється укласти трудовий договір, з цим питанням необхідно звернутись з письмовим зверненням до Головного управління Держпраці у Харківській області з проханням провести перевірку зазначеного факту порушення. Додатково, працівник має право звернутись до суду з позовом про встановлення факту трудових відносин.

Тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: