Інформаційно – роз’яснювальна робота у Київському районі

З метою попередження негативних наслідків за порушення трудового законодавства, на території Київського району активно проводиться превентивно – роз’яснювальна робота серед  суб’єктів господарювання та осіб, які займаються підприємницькою діяльністю.Роз’яснюються наслідки використання не узаконених  трудових відносин, попереджається про адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення законодавства про працю. Доведено, що з  1 вересня 2020 року підвищено рівень мінімальної заробітної плати до 5000 грн., отже, і зростуть штрафи. Адже за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) передбачено штраф  – 10 розмірів мінімальної зарплати, установленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. На сьогоднішній день – це 50 000 грн.

Нагадуємо, з 1 вересня 2020 інспекторами праці  Державної служби України з питань праці проводяться інспекційні перевірки суб’єктів господарювання з питань виявлення неоформлених трудових відносин.

У зону ризику потрапляють суб’єкти господарювання, в яких:

  • обсяг наданих послуг (виконаних робіт) не відповідає фактичній чисельності найманих працівників;
  • відбулося зменшення кількості найманих працівників під час карантину;
  • відсутня позитивна динаміка працевлаштування після пом’якшення карантинних заходів;
  • приховуються трудові відносини шляхом заміни їх іншими видами цивільних або господарських відносин.

До 01.09.2020 усі роботодавці   мали можливість переглянути правильність оформлення трудових відносин з найманими працівниками, а особи, які займалися підприємницькою діяльність без її реєстрації – узаконити свою підприємницьку діяльність.

Отже, роботодавцям слід бути пильними та організовувати свою діяльність у рамках законодавства. В свою чергу працівникам варто замислитися про безпеку своєї праці.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: