• Головна
  • Актуально
  • В Адміністрації Київського району ХМР відбулось чергове засідання районної робочої групи

В Адміністрації Київського району ХМР відбулось чергове засідання районної робочої групи

Загальна сума невиплаченої заробітної плати у Харківській області на 1 вересня 2020 року становила 546,2 млн. грн. і упродовж серпня. збільшилася на 8,3% (на 41,8 млн. грн.).

За даними Головного управління статистики у Харківській області, на сьогодні відбулось різке зростання заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах району. Це обумовлено введенням карантину на всій території України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

З метою подолання такого негативного явища, як заборгованість із виплати заробітної плати, та задля вжиття заходів щодо детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення, в Київському районі працює робоча група з питань сприяння забезпеченню сплати податків, внесенню інших обов’язкових платежів та виплати заробітної плати.

Постановою Кабінету міністрів України від 22.07.2020 № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом» залежно від епідемічної ситуації в регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях регіону встановлюється “зелений”, “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний” рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 (далі — рівень епідемічної небезпеки). Рівень епідемічної небезпеки встановлюється за результатом оцінки епідемічних показників та визначається рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та розміщується на офіційному інформаційному порталі Кабінету Міністрів України (за посиланням http://covid19.gov.ua).

Саме на виконання усіх вимог постанови, засідання районних робочих груп, здебільшого, відбувається у дистанційному режимі.

Керівникам підприємств, установ і організацій та фізичним особам – підприємцям, у яких наявна заборгованість з виплати заробітної плати або має місце заборгованість по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування по страхових внесках до Пенсійного фонду України надсилаються факсограми (листи) про проведення робочої групи та пропонується надати пояснення про стан заборгованості з виплати заробітної плати та заборгованості по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування по страхових внесках до Пенсійного фонду України.

Так, протягом 9 місяців поточного року було проведено 9 засідань районної робочої групи з питань сприяння забезпеченню сплати податків, внесенню інших обов’язкових платежів та виплати заробітної плати за участю заступника голови адміністрації району з соціальних та гуманітарних питань, представників Управління соціального захисту населення адміністрації Київського району Харківської міської ради, відділу праці та зайнятості населення Адміністрації Київського району Харківської міської ради, Київського об’єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова,  Київської ДПІ ГУ ДПС в Харківській області, відділу статистики Харківського міського центру зайнятості та керівників і представників підприємств та організацій Київського району. З них 4 засідання проведено в дистанційному режимі. Заслухано інформації та письмові пояснення 48 керівників та представників суб’єктів господарювання району.

Основною причиною зростання заборгованості з виплати заробітної плати та сплати заборгованість по єдиному соціальному внеску за найманих працівників є економічна криза, що пов’язана з поширенням COVID-19. На підприємствах встановлено одноденний або погодинний робочий тиждень, існує гострий дефіцит обігових коштів. Члени робочої групи обговорюють з представниками бізнесу нагальні проблеми підприємців та надають пропозиції щодо їх подолання.

Станом на 01.10.2020 заборгованість із виплати заробітної плати по району складає 228 425,0 тис. грн. Основним статистичним боржником із виплати заробітної плати в районі залишається Харківське державне авіаційне виробниче підприємство, яке має заборгованість у сумі 222 641,2 тис. грн..

За 9 місяців 2020 року погашено заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах району у сумі понад 10,0 млн. грн., сплачено заборгованість по  єдиному внеску  на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суму понад 170,0 тис. грн..

Всіх керівників підприємств, організацій, установ району та фізичних осіб – підприємців, які приймають участь у засіданнях робочої групи, попереджено про персональну відповідальність за порушення чинного законодавства України про оплату праці та необхідність проведення оплати праці не нижче законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати.

Наголошено, що використання не задекларованої праці є грубим порушенням трудового законодавства, за яке роботодавець понесе адміністративну, фінансову, кримінальну відповідальність.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: