• Головна
  • Актуально
  • Управління соціального захисту населення адміністрації Київського району ХМР інформує

Управління соціального захисту населення адміністрації Київського району ХМР інформує

Головним механізмом забезпечення соціального захисту населення при оплаті житлово-комунальних послуг є програма житлових субсидії, яка діє в Україні вже понад 20 років.

Завдяки програмі житлових субсидій малозабезпечені громадяни сплачують не повну вартість житлово-комунальних послуг, а лише частину платежу, яка залежить від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу. Що менші доходи домогосподарства, то меншою є частка обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги.

В неопалювальному періоді 2020 року житловою субсидією скористувались 9599 родин Київського району м. Харкова, яку буде ПОДОВЖЕНО АВТОМАТИЧНО у жовтні у зв’язку із початком опалювального періоду2020/2021 років.

 Звернутись за призначенням субсидії з жовтня необхідно ЛИШЕ:

  • якщо в домогосподарстві відбулись зміни у складі зареєстрованих осіб;
  • якщо субсидія була припинена (у тому числі за заявою про перехід на пільги);
  • якщо відбулись зміни у складі сім’ї (сімейному стані) члена домогосподарства;
  • орендарям, у яких закінчився термін оренди житлового приміщення.

Пунктом 9 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (із змінами) (далі – Положення) передбачено, що призначення житлових субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення.

Для призначення житлової субсидії особа подає до органу соціального захисту населення заяву про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулись за призначенням житлової субсидії, за встановленими формами.

Заява та декларація можуть бути подані органу соціального захисту населення особисто, або надіслані поштою чи в електронній формі через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики.

Відповідно до підпункту 5 пункту 14 Положення житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії (340 грн).

Разом з тим, за наявності заборгованості житлову субсидію може бути призначено на наступний період за рішенням комісії, утвореної органами місцевого самоврядування, на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства, з урахуванням обставин, що склалися. Таким чином, найбільш вразливі категорії населення забезпечуються державною підтримкою.

Крім того, пунктом 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 25.03.2020 «Про особливості надання житлових субсидій» (далі – Постанова) передбачено громадянам, які були звільнені з роботи в період карантину відповідно пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України і зареєструвалися в службі зайнятості як безробітні для розрахунку житлової субсидії враховується розмір призначеної допомоги по безробіттю урахування сум отриманої заробітної плати.

Відповідно до пункту 4 Постанови на період карантину розрахунок житлових субсидій проводити з урахуванням збільшених на 50 відсотків соціальних нормативів, у межах яких надається субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, що встановлені підпунктами 2-6 пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р. № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування», незалежно від кількості днів дії карантину на місяць.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: