• Головна
  • Актуально
  • В Холодногірському районі м.Харкова триває робота із суб’єктами господарювання району щодо дотримання вимог трудового законодавства

В Холодногірському районі м.Харкова триває робота із суб’єктами господарювання району щодо дотримання вимог трудового законодавства

У зв’язку із запровадженням на території України превентивних заходів для попередження захворювання на коронавірус, інформаційно-роз’яснювальна робота із суб’єктами господарювання Холодногірського району проводиться в дистанційному режимі. За допомогою різних засобів комунікації фахівці Управління соціального захисту населення Холодногірського району (далі – Управління) надають консультації роботодавцям району щодо  порядку оформлення та оплати простою у зв’язку із запровадженням карантину, надання відпусток без збереження заробітної плати, дистанційної роботи працівників, дотримання мінімальних соціальних гарантій в оплаті праці тощо.

На виконання Комплексного плану першочергових заходів щодо підвищення рівня оплати праці та легалізації трудових відносин на 2020 рік на підприємствах району у звітному періоді проводився моніторинг рівня оплати праці (надали інформацію 566 підприємств). За підсумками проведеного моніторингу встановлено, що мінімальну заробітну плату ввели всі  обстежені підприємства району.

Однак, на 385 підприємствах є працівники, які отримували заробітну плату нижче мінімальної. Причинами низького рівня заробітної плати на вищезазначених підприємствах є:

– робота у режимі неповного робочого часу (21,4 % від чисельності працюючих, яким нараховано заробітну плату нижче мінімальної);

– надання відпусток без збереження заробітної плати згідно ст. 84 Кодексу законів про працю України (27,0 % від чисельності працюючих, яким нараховано заробітну плату нижче мінімальної);

– інші причини: сумісництво, перехідна відпустка, лікарняні, прийняті, звільнені тощо (51,6 % від чисельності працюючих, яким нараховано заробітну плату нижче мінімальної).

На зниження рівня заробітної плати вплинула, в тому числі і низка чинників, зумовлених поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

За даними оперативного моніторингу Управління загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах Холодногірського району станом на 01.12.2020 на 7 підприємствах району склала 42773,0 тис. грн. Порівняно з 01.11.2020 заборгованість з виплати заробітної плати зменшилася на 15789,6 тис. грн. (27,0 %) за рахунок часткового погашення боргу КП «Харківський метрополітен».

Заробітну плату не виплачено 2411 працівникам підприємств-боржників району.

Адміністрацією району проводиться постійна робота з підприємствами-боржниками з виплати заробітної плати та підприємствами з низьким рівнем заробітної плати, зокрема шляхом забезпечення діяльності районних робочих груп з питань сприяння погашенню заборгованості із виплати заробітної плати, податків, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та з питань підвищення рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Враховуючи обмеження, що внесені відповідно до постанов Кабінету Міністрів України, в листопаді 2020 року чергові засідання районних робочих груп проведені дистанційно.

Роботодавцям постійно наголошується на неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин та необхідності дотримання вимог трудового законодавства.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: