• Головна
  • Актуально
  • Інформаційна кампанія з детінізації зайнятості на території Київського району

Інформаційна кампанія з детінізації зайнятості на території Київського району

На виконання доручення Прем’єр – міністра України  та за дорученням Головного управляння Держпраці України протягом 2020 року проводилась всеукраїнська інформаційна кампанія з детінізації зайнятості у різних сферах діяльності – торгівля, організація харчування, будівництво, сільско- господарська діяльність, транспортні послуги та послуги пошти.

Інспектори праці, відділу праці та зайнятості населення Адміністрації Київського району Харківської міської ради, сумісно з фахівцями Управління соціального захисту населення Адміністрації Київського району Харківської міської ради, проводили консультування та роз’яснювали вимоги чинного законодавства про працю серед представників суб’єктів господарювання розташованих на території Київського району.

Мета таких превентивних заходів – достукатися до кожного та донести просту істину: «Працюючи легально, кожен працівник є соціально захищеним».

Інформаційна кампанія стосується насамперед питання виявлення неоформлених трудових відносин та попередження наслідків .

Незадекларована праця дає роботодавцям необмежені можливості тиску на працівників. Такого працівника можуть звільнити без повідомлення, необґрунтовано оштрафувати, не заплатити лікарняні чи компенсацію в разі нещасного випадку. Неоформлений офіційно працівник втрачає трудовий та страховий стаж при розрахунку розміру пенсії.

Роботодавець, який не оформляє офіційно працівників, провокує безвідповідальне ставлення їх до роботи, ухиляння від поставлених завдань, неетичну поведінку, а також ризикує натрапити на аферистів, внаслідок чого понести фінансові втрати.

Інформування відбувалось з врахуванням усіх обмежень, встановлених постановою Кабінету міністрів України від 22.07.2020 « 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами).

Впродовж 2020 року фахівці виходили на будівельні майданчики району, проводили роз’яснювальну роботу на торгівельних майданчиках, ринках, відділеннях Нової пошти, закладах організації харчування та інше.

Загалом відвідане понад 700 суб’єктів господарювання які впровадять свою діяльність на території Київського району.

Представникам підприємств та фізичних осіб – підприємців роздано понад 1300 друкованих інформаційних матеріалів на тему: «Переваги офіційного працевлаштування, недоліки і ризики роботи в «тіні» та отримання заробітної плати «в конверті»».

В зв’язку з карантинними обмеженнями спілкування з представниками бізнесу відбувалось у телефонному режимі (понад 30 суб’єктів господарювання), на електронні адреси 290 підприємств надіслано інформаційні буклети, засобами Укрпошта надіслано друкованих інформаційних матеріалів понад 60 суб’єктам господарювання.

Також, на дошках оголошень КП «Жилкосервіс», розміщено близько 500 друкованих листівок  , щодо переваг офіційного працевлаштування та недоліків і ризиків роботи в «тіні».

Зауважено: тільки усвідомлення кожного громадянина в тому, що працювати необхідно тільки в правовому полі і ні в якому разі не погоджуватись ні на які усні домовленості!

Подобається це:

%d блогерам подобається це: