• Головна
  • Актуально
  • Інформація щодо роботи дорадчих органів з питань погашення заборгованості, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення Новобаварського району ХМР.

Інформація щодо роботи дорадчих органів з питань погашення заборгованості, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення Новобаварського району ХМР.

Протягом березня-листопада 2020 року засідання робочої групи з питань забезпечення своєчасної та в повному обсязі виплати заробітної плати, сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та внесків до Пенсійного фонду України Адміністрації Новобаварського району Харківської міської ради (далі – робоча група з питань погашення заборгованості) та робочої групи з питань підвищення рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення (далі – робоча група з питань легалізації) проходили дистанційно у зв’язку з карантинними обмеженнями, вжитими для запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19.Під час засідань дорадчих органів заслухані письмові пояснення представників суб’єктів господарювання району, які мають борги із заробітної плати, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, низький рівень оплати праці.

Станом на 01.11.2020 заборгованість з виплати заробітної плати на 6 підприємствах району складає 19993,7 тис. грн. Основна сума боргу належить економічно неактивним підприємствам АТ «Харківський коксовий завод»,  АТ «Термолайф» – 9025,1 тис. грн та підприємствам – банкрутам  ДП «ХПЗ ім. Т.Г. Шевченка», ОКБ ДП «ХПЗ ім. Т.Г. Шевченка», ТОВ ДПТГ «ЕКІПАЖ»  – 9079,7  тис. грн.

За період з січня по листопад 2020 року підприємствами Новобаварського району, які брали участь у засіданнях робочої групи з питань погашення заборгованості, погашено заборгованість з виплати заробітної плати на суму 4055,6 тис. грн та заборгованість з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суму 451,1 тис. грн.

З початку 2020 року проведено 11 засідань робочої групи з питань легалізації, в т. ч. 9 – дистанційно. Під час засідань заслухані пояснення щодо рівня оплати праці 226-ти  суб’єктів господарювання.

Основними причинами низького рівня середньомісячної заробітної плати на підприємствах району є встановлення режиму простою, надання  відпусток без збереження заробітної плати, неповний робочий час внаслідок карантинних обмежень, запроваджених урядом України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Суб’єктів господарювання попереджено про відповідальність за порушення вимог діючого законодавства в сфері праці: дисциплінарну (ст. 41 КЗпП України), адміністративну (ст. 41 КпАП України), фінансову (ст. 265 КЗпП України) та кримінальну (за рішенням суду на підставі ст. 172, 173, 175 КК України).  А також надані рекомендації щодо недопущення надання відпусток без збереження заробітної плати на час карантину без узгодження з працівниками, забезпечення оплати 2/3 середньої заробітної плати працівникам, що перебувають у простої на час карантину.

У листопаді 2020 року члени робочої групи продовжували  інформаційно-роз’яснювальну роботу з суб’єктами господарювання про неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин. Так, спеціалісти відділу з питань соціальних відносин Управління соціального захисту населення адміністрації Новобаварського району Харківської міської ради разом зі спеціалістами відділу праці та зайнятості  населення Адміністрації Новобаварського району Харківської міської  взяли участь в інформаційно-роз’яснювальних  співбесідах з роботодавцями, а з 23 по 26 листопада 2020 року у інформаційних відвідуваннях. Спільними заходами було охоплено 21-го роботодавця.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: