Активне життя на пенсії – це запорука здоров’я та щасливого довголіття

Активне життя на пенсії – це запорука здоров’я та щасливого довголіття. Відділення денного перебування територіального центру надання соціальних послуг Холодногірського району міста Харкова надає  послугу соціальної адаптації  для потребуючих громадян – мешканців Холодногірського району.

Соціальна послуга соціальної адаптації – це комплекс заходів,  необхідних  для процесу активного гармонійного пристосування осіб похилого віку, осіб з інвалідністю  до змінених умов соціального середовища, спрямованих на усунення обмежень життєдіяльності для підтримки соціальної незалежності, збереження та продовження їхньої соціальної активності.

Працівники відділення, використовуючи основні заходи, що становлять зміст соціальної послуги соціальної адаптації, допомагають отимувачам послуг в аналізі життєвої ситуації, визначенні основних проблем та шляхів їх вирішення,  надають інформацію з питань соціального захисту населення та психологічну підтримку і допомогу.

Одним із напрямів роботи відділення є організація роботи клубу активного довголіття «Золота пора»,  діяльність якого спрямована на урізноманітнення дозвілля та відпочинку людей поважного віку, де вони мають можливість реалізовувати  власні творчі здібності, відчувати себе потрібними суспільству, знайти корисні заняття,  розширити коло спілкування, що дає можливість зробити життя людей похилого віку активним і насиченим.

Заняття творчістю та рукоділлям розширює  кругозір, викликає прилив сил, дає натхнення та бажання творити, що відмінно впливає на самопочуття та самооцінку, дозволяє наповнити життя фарбами. Також рукоділля стимулює дрібну моторику, активує роботу мозку, примушуючи концентруватися і напружувати пам’ять та увагу.

Відвідувачі відділення денного перебування та члени клубу активного довголіття мають можливість брати участь у різноманітних майстер-класах з рукоділля, знаходячи для себе нові інтереси, хобі та захоплення.  Вони  опановують розмаїття технік  з традиційного рукоділля: декупаж, ляльки-мотанки, плетіння з газетних трубочок, виготовлення різдвяних та новорічних прикрас, вітальних листівок, малювання в техніці петриківського розпису, квіллінг, топіари, печворк, витинанка, вишивка стрічками та багато іншого.

В умовах карантину запроваджено цикл дистанційних занять в яких підопічні відділення мають можливість дистанційного навчання через онлайн-платформу «Zoom» або на сторінці терцентру у Facebook.

  

Подобається це:

%d блогерам подобається це: