• Головна
  • Актуально
  • В рамках двомісячника з укладання колективних договорів проведено семінари для роботодавців Холодногірського району

В рамках двомісячника з укладання колективних договорів проведено семінари для роботодавців Холодногірського району

Управлінням соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради 11 та 12 лютого 2021 року в рамках двомісячника з укладання колективних договорів проведено семінари для роботодавців за тематикою: «Основні аспекти врегулювання питань соціально-трудових відносин на підприємстві».Проведення двомісячника з укладання колективних договорів передбачає собою здійснення низки заходів, які проводяться сторонами соціального діалогу, зокрема шляхом  аналізу стану укладання та виконання колективних договорів, надання методичної та консультаційної допомоги соціальним партнерам.

Нажаль, останнім часом спостерігається стійка тенденція як до зменшення кількості колективних договорів, так і до кількості працівників, трудові відносини яких врегульовані колективними договорами.

Станом на 01.02.2021 кількість діючих колективних договорів на підприємствах, установах та організаціях району  складає 512 одиниць, охоплено колективно-договірним регулюванням 58,3 тисячі працюючих, що становить 93,9% до загальної чисельності працюючих на підприємствах, які надають звіти.

В Холодногірському районі успішно працюють підприємства, де колективний договір є дієвим інструментом соціального захисту працівників. Разом з тим, окремі роботодавці формально ставляться до укладання колективних договорів.

Аналіз свідчить, що локальне регулювання трудових відносин в недержавному секторі економіки в результаті відсутності профспілок або інших представників працівників повністю знаходиться під контролем роботодавців. Саме на малих підприємствах спостерігається особливо багато порушень у сфері оплати та охорони праці, питаннях прийняття, звільнення, надання відпусток, встановлення стимулюючих доплат та надбавок. Важливі рішення в сфері праці приймаються роботодавцем в односторонньому порядку, без консультацій і врахування думки працівників. І тому в сучасних умовах колективному договору приділяється велике значення.

В ході семінарів розглянуто новини законодавства, що регулюють сферу праці, актуальні питання врегулювання соціально-трудових відносин та охорони праці, порядок повідомної реєстрації колективного договору, розповсюджено матеріали та пам’ятки та надано вичерпні відповіді на питання учасників семінару.

Заходи проведено з обмеженою кількістю учасників та з дотриманням належних заходів безпеки. Для участі у семінарах були запрошені керівники та представники суб’єктів господарювання району, голови первинних профспілкових організацій та спеціалісти відповідальні за питання соціально-трудових відносин та охорони праці на підприємствах.

Для отримання організаційно-методичної допомоги з питань колективно-договірного врегулювання соціально-трудових відносин, повідомної реєстрації колективних договорів, змін та доповнень до них, звертайтеся до відділу з питань соціально-трудових відносин Управління соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради за адресою:

м.Харків вул. Благовіщенська, 34, к. 81, тел./факс 725-35-49.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: