• Головна
  • Новини
  • Новини
  • До уваги керівників, працівників підприємств, установ та організацій, ФОП, які використовують найману працю

До уваги керівників, працівників підприємств, установ та організацій, ФОП, які використовують найману працю

До уваги керівників, працівників підприємств, установ та організацій, фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю!

Управління соціального захисту населення Адміністрації Московського району Харківської міської ради  (далі-Управління) повідомляє, що з метою виконання  заходів щодо реалізації положень Генеральної угоди про регулювання основних   принципів і норм реалізації  соціально-економічної політики і трудових відносин в  Україні на 2019 – 2021 роки, затверджених розпорядженням Кабінету Міністрів України  від 21.08.2019р. № 691-р, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та легалізації трудових відносин та сприянню зростання середньомісячної заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій спеціалістами Управління у січні 2021 року проведено моніторинги з питань праці  на 28 підприємствах та установах району та у 7 фізичних осіб-підприємців, у лютому 2021 року проведено моніторинг щодо рівня середньомісячної заробітної плати за 2020 рік на 137 підприємствах, організаціях та установах району, в тому числі,  в 1 установі – Управлінні освіти Адміністрації Московського району Харківської міської ради, в розрізі структурних підрозділів якої – 75 навчальних закладів.

За даними проведеного у лютому 2021 року моніторингу,  розмір середньомісячної заробітної плати штатних працівників Московського району м .Харкова  за  2020 рік склав 8113,00 грн., що перевищує розміри соціальних гарантій: мінімальної заробітної плати в 1,6 рази та прожиткового мінімуму для однієї працездатної особи – в 3,6 рази, однак, менше на 30% від розміру середньомісячної заробітної плати штатних працівників по Україні за 2020 рік  (11591,00 грн.).

На 2 засіданнях робочої групи  з питань підвищення рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, проведених дистанційно в  січні–лютому 2021 року в Адміністрації Московського району Харківської міської ради, було заслухано пояснення 24 роботодавців, в тому числі 12 ФОП, у яких, згідно з наданою звітністю, існував низький рівень оплати праці.

Крім того, повідомляємо, що згідно зі ст. 265 КЗпП України юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу за порушення законодавства про працю.

 Так, наприклад, в разі  недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення, на момент виявлення порушення штраф дорівнюватиме 2-кратному розміру мінімальної зарплати (з 01   січня 2021 р.-  12000,00 грн, з  01 грудня 2021 р. – 13000,00 грн.).

Подобається це:

%d блогерам подобається це: