• Головна
  • Актуально
  • У Адміністрації Київського району ХМР відбувся семінар для підприємств, організацій які провадять діяльність у Київському районі

У Адміністрації Київського району ХМР відбувся семінар для підприємств, організацій які провадять діяльність у Київському районі

25.02.2021 у приміщенні Адміністрації Київського району Харківської міської ради відбувся семінар для підприємств, організацій які провадять діяльність у Київському районі на тему «Зміни у законодавстві про працю України. Основні моменти порядку повідомної реєстрації колективних договорів». У семінарі прийняли участь інспектори відділу праці та зайнятості населення Адміністрації Київського району Харківської міської ради та фахівці Управління  соціального захисту населення Адміністрації Київського району Харківської міської ради. На семінарі розглянуто останні новини законодавства у сфері праці, актуальні питання врегулювання соціально-трудових відносин та охорони праці, порядок повідомної реєстрації колективного договору.

Зауважено, роботодавець зобов’язаний роз’яснити працівникові його права і обов’язки та проінформувати під розпис про умови праці, наявність на робочому місці, де він буде працювати, небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу на здоров’я, його права на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до чинного законодавства і колективного договору; ознайомити працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором; забезпечити його необхідними для роботи засобами; проінструктувати працівника з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці і протипожежної охорони.

Акцентовано увагу на потребі в укладенні колективного договору, що насамперед вона зумовлена метою укладення такого договору, а саме — запобіганням конфліктам і спорам, які можуть виникнути в трудовому колективі, та їх урегулюванням. Колективним договором встановлюються, зокрема, соціальні пільги, гарантії та компенсації, регулюються трудові і соціальні відносини в колективі.

Захід проведено з обмеженою кількістю учасників та з дотриманням належних заходів безпеки відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020   № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Всім присутнім роздано інформаційні буклети на тему: «Переваги офіційного працевлаштування, недоліки і ризики роботи в «тіні» та отримання заробітної плати «в конверті»».

Запропоновано, у разі виникнення питань щодо укладання колективного договору, звертатись до фахівців Управління соціального захисту населення Адміністрації Київського району Харківської міської ради за тел.725-35-07, або ел.скринька: ohranatruda7@ukr.net

Подобається це:

%d блогерам подобається це: