• Головна
  • Новини
  • Підопічні Київського терцентру відвідали екскурсію «Закулісся ХНАТОБу»

Підопічні Київського терцентру відвідали екскурсію «Закулісся ХНАТОБу»

Сьогодні день приємних вражень, який порадував підопічних територіального центру Київського району новими знаннями,- 3 березня ми відвідали екскурсію «Закулісся ХНАТОБу». У багатьох підопічних виникало запитання, –  що ж там може бути цікавого? З виду велика будівля, нарешті в муках збудована за 21рік. Вони пам’ятають цей довгобуд. Здавалося, що швидше розвалиться, ніж добудується…

Та вже 30 років ХНАТОБ гостинно відкриває свої двері для глядачів І ось нас вже стрічає миловидна, тендітна Софія – співробітник театру. А з портрету на стіні вітає сам М. І. Глінка. Мармурові сходи радо стеляться під ноги. Виявляється, що будівля театру має своєрідний проєкт, який проектували зовсім не для Харкова, а для Києва. Реальна вартість будівництва перевищила кошторисну вартість театру в чотири рази. У «Місті майстрів», так образно називають цю споруду, площа приміщень на всіх поверхах близько 7 гектарів. Сам дах – цілий гектар! Дві театральні зали можуть одночасно приймати 2000 глядачів. Для всіх вистав художньо-допоміжні служби театру виготовляють костюми і декорації самостійно. Нам дозволяли їх навіть чіпати. Ми приміряли маски і корони, сиділи на кріслах і навіть на царському троні, фотографувалися поруч з бутафорними фараонами. Нас заводили в усі кімнати і «кармани», так там звуться допоміжні кімнати для декорацій. Ми чули незвичні слова і їх пояснення. Там дійсно цікаво!

Вразила сцена. Найвища її робоча точка – 26 метрів, ширина теж 26 метрів, а глибина (чи довжина) – 36 метрів. Уявляєте, що від глядача з першого ряду відстань до кінця сцени майже 50 метрів, бо між ними ще оркестрова яма – 8 метрів. І актори розмовляють без мікрофонів! А треба ж, щоб і на балконі було чутно… Дивуюся силі голосу акторів і акустиці. А металева протипожежна завіса має вагу 18 тон! Ще й не вниз опускається ( хоча є куди, бо під першим поверхом ще 3 чи 4 поверхи вниз), а піднімається вгору! А знаєте скільки дверей в ХНАТОБ? – 1500 і ліфтів більше 30! А поверхів всього аж 7! Хоча зовні можна б сказати, що 2 високих… Мені хочеться після кожного речення ставити знак оклику, а після цифр – і не один. Ми бачили всю декорацію для нової прем’єри, яка майже рік переноситься з однієї дати на іншу через карантин. В мене вселилося стійке бажання відвідувати ХНАТОБ. Бачити артистів у тих нарядах, які ми роздивлялися і торкали руками. Тепер вже свідомо уявляти як ставиться декорація і як вона, взагалі зроблена.  Минуло більше двох годин, а нам хотілося залишатися там іще.

Від імені групи пенсіонерів, ми дякуємо Софії Владиславівні та Тетяні Вікторівні за цікаву екскурсію. А наш дорогий терцентр – за турботу та увагу до нас, пенсіонерів.

Ми пишаємося, що в нашому Харкові є такий ХНАТОБ!

Like this:

%d bloggers like this: