• Головна
  • Актуально
  • Інформаційно-роз’яснювальна компанія з легалізації трудових відносин у Новобаварському районі м. Харкова

Інформаційно-роз’яснювальна компанія з легалізації трудових відносин у Новобаварському районі м. Харкова

Незадекларована праця справляє значний негативний вплив на розвиток економіки країни, не тільки обмежує можливості держави проводити сучасну соціальну політику у сферах освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, пенсійного забезпечення, вона створює недобросовісну конкуренцію щодо тих суб’єктів господарювання, які забезпечують виконання взятих на себе зобов’язань щодо сплати податків, охорони праці і соціального забезпечення працівників.

Окрім того, незадекларована праця дає роботодавцям необмежені можливості тиску на працівників.

У Новобаварському районі м. Харкова проводиться інформаційна кампанія щодо запобігання незадекларованої праці шляхом різних форм комунікації: флешмобів,  безпосередньо візитів за місцем здійснення господарської діяльності.

18 березня 2021 року спеціалісти відділу з питань соціальних відносин Управління соціального захисту населення адміністрації Новобаварського району Харківської міської ради взяли участь у роз’яснювальних заходах спільно з представниками відділу праці та зайнятості населення Адміністрації Новобаварського району Харківської міської ради. Були відвідані об’єкти торгівлі, об’єкти надання побутових  послуг, розташовані по вулиці Пермській, провулку Пермському та вулиці Бирюківській. Суб’єктам господарювання та найманим працівникам доведено вимоги діючого законодавства про працю та відповідальність у разі їх порушення. Учасники заходу повідомлені про порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю.

Зазначені питання є  предметом розгляду на засіданнях районної робочої групи з питань підвищення рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. З початку 2021 року проведено 2 засідання робочої групи,  під час яких заслухані  пояснення 40 суб’єктів господарювання.

Like this:

%d bloggers like this: