Заняття зі скандинавської ходьбі у терцентрі Московського району

У терцентрі Московського району вже півроку проходять заняття зі скандинавської ходьбі. На прохання наших підопічних спонсори придбали для терцентра 5 пар скандинавських палиць. І наші підопічні доклали максимум старання і наполегливості в тренуваннях, досягли хороших результатів в отриманні нових навичок. а також максимум позитивного настрою і турботи про своє здоров’я.

У Харкові все частіше можна побачити людей, які займаються оздоровчою ходьбою зі спеціальними палицями. Переважно це люди похилого віку. Яку користь приносить скандинавська ходьба? Під час ходьби з палицями задіяні практично всі м’язи верхньої частини корпусу, які майже не використовуються протягом дня (хоча б при звичайній ходьбі). Зокрема, плечового поясу, спини, пресу, грудей тощо. Цей вид фізкультури підвищує витривалість, що необхідно людям із проблемами здоров`я. Повертає рухливість і повноцінне життя.

Унікальність методу полягає також у тому, що під час занять хребет і колінні суглоби отримують мінімальне навантаження. Завдяки цьому скандинавська ходьба підходить для літніх людей в якості щоденного фітнесу та людям із перевищенням ваги, яким заборонені активні фізичні вправи. Скандинавську рекомендують, якщо не хочеться відвідувати тренажерні зали.

З палицями рухатися набагато легше і веселіш. І водночас зовсім нескладно. Тут задіяні грудний відділ хребта, руки і плечі. Вони зазвичай «зажаті», бо більша частина з нас веде сидячий спосіб життя.

З палицями можна подолати більшу відстань, ніж при звичайній ходьбі. Це допомагає спалити побільше калорій і швидше схуднути. Лікар рекомендує скандинавський різновид людям похилого віку, які мають артрози, артрити. Бігати вони не можуть. Але пенсіонерам потрібні навантаження, що й дає скандинавська ходьба. Скандинавська ходьба є чудовим способом профілактики захворювань. Слугує первинною профілактикою (коли хвороби немає), і вторинною (щоб не прогресувала і проходила без ускладнень). Цей вид оздоровлення зменшує ризик серцево-судинних захворювань. Він може скласти конкуренцію традиційному оздоровчому спорту: плаванню, звичайній ходьбі, велосипеду.  Лікар радить фінську ходьбу в якості профілактики серцево-судинних хвороб, інсультів, інфарктів. За її допомогою можна профілактувати й другий етап розвитку цукрового діабету.

Like this:

%d bloggers like this: