Відзначення Дня охорони праці у Слобідському районі

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає Міжнародна організація праці  у 2021 році: «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи безпеки та здоров’я на роботі».

У 2021 році Міжнародна організація праці присвячує День охорони праці залученню потенціалу елементів системи безпеки та здоров’я (БЗР), що сприяють безпеці та здоров’ю на роботі. У доповіді до Всесвітнього дня охорони праці висвітлено питання про те, як нинішня криза демонструє важливість зміцнення систем (БЗР), включно зі службами безпеки та охорони здоров’я на роботі як на національному рівні, так і на рівні підприємств.

З того часу, як на початку 2020 року пандемія COVID-19 перетворилася на кризу світового масштабу, вона спричинила глибокий вплив на всі сфери життя. Пандемія торкнулася майже кожного аспекту світу праці – від ризику передачі вірусу на робочих місцях до ризиків щодо безпеки та здоров’я на роботі.

Covid-19 докорінно змінив професійну діяльність підприємств міста. Роботодавці та працівники  стикаються з колосальними викликами, намагаючись боротися з пандемією COVID-19 і забезпечити безпечні та здорові умови праці. Це виклик і для місцевої влади –адже вона відіграє дуже важливу роль у забезпеченні життєдіяльності громади. Зокрема, такі комунальні підприємства району, як КП «Харківські теплові мережі» забезпечують місто теплом, КП «Харківське тролейбусне депо № 2» відповідальне за електротранспорт та перевезення пасажирів, КП «КВБО» підтримує у місті чистоту шляхом збирання, перевезення (вивезення) відходів виробництва та споживання, що утворюються на території міста, КП «Міськелектротранссервіс» відповідальне за ремонт міського електротранспорту, КП «Центр поводження з тваринами» покликаний створювати  умови для профілактики явища безпритульності тварин.

Комунальні підприємства району роблять усе можливе, щоб адаптуватися до нинішніх умов праці, та не припиняти свою роботу ані на мить. Що, у свою чергу, повинно гарантувати працівникам безпечні умови праці та своєчасно проведені профілактичні заходи відповідальними особами з питань охорони праці цих підприємств.

З нагоди відзначення в Україні 28 квітня 2021 року Дня охорони праці, відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 року № 685/2006,Ігор Терехов затвердив План заходів з відзначення Дня охорони праці в місті Харкові у 2021 році під девізом «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи безпеки та здоров’я на роботі» (розпорядження Харківського міського голови  «Про відзначення Дня охорони праці в місті Харкові» від 23.04.2021 № 21/1).

Головою адміністрації Слобідського району Харківської міської ради за суттєві досягнення у галузі охорони праці та  створення належних, безпечних умов праці працюючих, прийнято рішення про нагородження почесними грамотами та подяками працівників цих комунальних підприємств району:

– почесною грамотою голови Адміністрації Слобідського району Харківської міської ради нагороджений головний інженер Служби транспортної інфраструктури  КП «Міськелектротранссервіс» Коновалов Ю.О.;

– почесною грамотою голови Адміністрації Слобідського району Харківської міської ради нагороджений головний механік КП «Комплекс з вивозу побутових відходів»   Гур’єв М.П.;

– почесною грамотою голови Адміністрації Слобідського району Харківської міської ради нагороджений провідний інженер з охорони праці КП «Тролейбусне депо №2» Євтушенко Ж. І.;

– подякою голови Адміністрації Слобідського району Харківської міської ради нагороджений майстер з ремонту автотранспорту КП «Комплекс з вивозу побутових відходів» ЗолотькоВ.Ю.;

– подякою голови Адміністрації Слобідського району Харківської міської ради нагороджений начальник технічного відділу КП «Тролейбусне депо №2» Ковтун В.В.;

– подякою голови Адміністрації Слобідського району Харківської міської ради нагороджений провідний інженер групи технагляду Служби охорони праці, техніки безпеки та підготовки кадрів КП «Харківські теплові мережі» Фалько В.О.;

– подякою голови Адміністрації Слобідського району Харківської міської ради нагороджений інженер 1 категорії КП «Центр поводження з тваринами» Вовченко К. О.

Адміністрація Слобідського району Харківської міської ради спільно з Управлінням соціального захисту населення адміністрації Слобідського району Харківської міської ради використовує цю можливість для покращення обізнаності та стимулювання діалогу щодо важливості створення стійких систем безпеки та здоров’я на роботі та інвестування коштів у них, для чого у подальшому будуть висвітлені приклади зменшення і попередження поширення COVID-19 на робочому місці на підприємствах району. Робота у цьому напрямку триватиме й надалі.

Like this:

%d bloggers like this: