• Головна
  • Актуально
  • Щоб дружини учасників АТО були щасливі сьогодні і завтра, ми працюємо щодня…

Щоб дружини учасників АТО були щасливі сьогодні і завтра, ми працюємо щодня…

Щоб дружини учасників АТО були щасливі сьогодні і завтра, ми працюємо щодня

З початку бойових дій на Сході війна прийшла не лише на територію України, а і в українські сім’ї. Є підстави вважати, що після повернення додому внаслідок пережитих подій, чимало родин не знаходять порозуміння, і, зрештою, розходяться.

Тенденція розлучень, а так само проблема в сім’ях українських військових, які повернулися із зони бойових дій пов’язані з посттравматичним стресовим розладом у бійців: тут може бути і агресія, і не розуміння між подружжям. Щоб зберегти сім’ю подружжя повинні знайти себе. Легше подолати посттравматичний стресовий розлад, коли близькі оточують любов’ю і розумінням. За даними Науково-дослідного  центру гуманітарних проблем Збройних сил України 80% українських військовослужбовців задіяних в бойових діях в слідстві інтенсивності боїв і часу перебування в зоні АТО/ООС отримали психологічні травми. Також по цій статистиці близько 40% шлюбів розпадаються.

На переконання психологів, щоб запобігти такому стану речей, треба працювати не лише з учасниками АТО, а й з їхніми сім’ями: дружинами та дітьми, батьками. Адже лише комплексний підхід до проблеми дозволяє вирішити її.

Вже впродовж 3-х років громадська організація «Дружини ветеранів АТО» працює в рамках проекту «Віра!Надія!Любов!» з надання підтримки сім’ям учасників АТО, і в цьому році ставши одними з переможців міського конкурсу соціальних проєктів «Єдина соціальна мережа» продовжили реалізовувати даний проєкт.

Організація надає підтримку сім’ям, пропогандує активну життєву позицію. Вже в цьому році завдяки спільній роботі з представниками Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна були проведенні : навчання з медіаграмотності, робота з користуванням  у соціальній мережі  – Фейсбук. Приймали участь у круглому столі серед жінок – лідерок України та органами місцевої влади «Від Діалогу До Взаємодії».

«Ми звикли до найскладніших справ, працюємо в усіх сферах надання допомоги. Брали та продовжуємо брати участь у формуванні бази найбільш актуальних питань незалежно від  складності їх вирішення з якими стикаються сім’ї учасників АТО/ООС. Ми хочемо, щоб всі ці заходи ставали більш доступним для сімей учасників АТО, надихаючи їх на досягнення нових цілей. І це стає можливим завдяки високому професіоналізму та залагодженню роботи команди.» − зазначила голова організації Ольга Лехан.

Спільно з ГО «Спілка ветеранів АТО», Дружини, які не є військовозобов’язаними  прийняли участь у вишколі Територіальної оборони на полігоні.

Кожного тижня сім’ї учасників бойових дій відвідують театри, спортивні заходи, як реабілітаційні так психологічно – розвантажувальні заходи (під час карантинних обмежень – ці заходи тимчасова припинені).

Проєкт реалізовується в рамках міського конкурсу соціальних проєктів «Єдина соціальна мережа» Управління з соціальних питань Департаменту соціальної політики Харківської міської ради.

Якщо Ви потребуєте підтримки або ж хочете долучитись до роботи організації тел.: 099-048-62-96

 

Подобається це:

%d блогерам подобається це: