• Головна
  • Актуально
  • В Холодногірському районі м. Харкова триває робота із суб’єктами господарювання району щодо дотримання вимог трудового законодавства

В Холодногірському районі м. Харкова триває робота із суб’єктами господарювання району щодо дотримання вимог трудового законодавства

У зв’язку із запровадженням на території України карантинних заходів для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, інформаційно-роз’яснювальна робота із суб’єктами господарювання Холодногірського району проводиться переважно в дистанційному режимі.

За допомогою різних засобів комунікації фахівці Управління соціального захисту населення Холодногірського району (далі – Управління) консультують роботодавців району з питань дистанційної та надомної роботи працівників, порядку оформлення та оплати простою у зв’язку із запровадженням карантину, надання відпусток без збереження заробітної плати, дотримання мінімальних соціальних гарантій в оплаті праці тощо. З початку року інформаційно-роз’яснювальною роботою охоплено 959 суб’єктів господарювання району.

На виконання Комплексного плану першочергових заходів щодо підвищення рівня оплати праці та легалізації трудових відносин на 2021 рік на підприємствах району у звітному періоді проводився моніторинг рівня оплати праці (надали інформацію 402 підприємства). За підсумками проведеного моніторингу встановлено, що мінімальну заробітну плату ввели всі обстежені підприємства району.

За оперативними даними розмір заробітної плати по Холодногірському району у березні 2021 року складав 9 538,11 грн, що на 5,3 % більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року та у 1,59 раз перевищує розмір мінімальної заробітної плати (6000 грн), однак, на 29,9 % нижче загальнодержавного рівня (13 612 грн) та на 15,7 %  нижче рівня заробітної плати по області (11 313 грн).

Причинами низького рівня заробітної плати на охоплених моніторингом підприємствах є: робота у режимі неповного робочого часу (23,4 % від чисельності працюючих, яким нараховано заробітну плату нижче мінімальної); надання відпусток без збереження заробітної плати (28,7 %); інші причини: сумісництво, перехідна відпустка, лікарняні, прийняті, звільнені тощо (47,9 %).

На зниження рівня заробітної плати вплинула, в тому числі і низка чинників, зумовлених поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

В межах наданих повноважень Управлінням також проведено моніторинг рівня оплати праці у 52 фізичних осіб-підприємців Холодногірського району.

За результатами проведених моніторингів у 50 суб’єктів господарювання виявлено 69 порушень трудового законодавства. У зв’язку з цим, керівникам були направлені листи щодо вжиття відповідних заходів з дотримання вимог діючого законодавства, станом на 24.06.2021 суб’єкти господарювання проінформували щодо взяття зобов’язань з дотримання норм діючого законодавства та виконання 47 рекомендацій (68,1 %).

За попередніми даними Головного управління статистики в Харківській області станом на 01 червня 2021 року загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах Холодногірського району збільшилася в порівнянні з 01.05.2021 на 1 128,2 тис. грн (або на 7,3 %) та склала на 6 підприємствах району 16 675,4 тис. грн.

Заробітну плату не виплачено 509 працівникам підприємств-боржників району.

Найбільша сума заборгованості із виплати заробітної плати зосереджена на державних підприємствах і складає 14 676,8 тис. грн або 88,0 % від загальної суми боргу по району, а найбільшим боржником є Харківське казенне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство (6 900,9 тис. грн).

Станом на 23.06.2021 загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах району скоротилася на 456,5 тис. грн.

По всіх підприємствах-боржниках із виплати заробітної плати встановлено контроль за станом виплати заробітної плати шляхом здійснення оперативного моніторингу щосереди.

З початку року на підприємствах району ліквідована або зменшена заборгованість по заробітній платі на загальну суму 878,6 тис. грн.

В Холодногірському районі проводиться постійна робота з підприємствами-боржниками з виплати заробітної плати та підприємствами з низьким рівнем заробітної плати, зокрема шляхом забезпечення діяльності районних робочих груп з питань сприяння погашенню заборгованості із виплати заробітної плати, податків, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та з питань підвищення рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Враховуючи карантинні обмеження, в 2021 році засідання районних робочих груп проводилися дистанційно.

Роботодавцям постійно наголошується на неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин та необхідності дотримання вимог трудового законодавства, зокрема щодо дотримання строків виплати заробітної плати та виплати її в першочерговому порядку.

Інформаційно-роз’яснювальна робота, спрямована на детінізацію відносин у сфері зайнятості та оплати праці, здійснюється також шляхом розміщення відповідної інформації на: офіційних вебсайтах Харківської міської ради, Департаменту соціальної політики Харківської міської ради, на стендах в приміщенні Управління, на офіційній сторінці Холодногірського району в соціальній мережі Facebook, в Telegram каналі Холодногірського району м. Харкова.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: