Онлайн мандрівка «Зелені свята»

На перший літній місяць припадають Зелені свята або Трійця – найпоетичніше свято яке віддає шану буйному пробудженню природи. В народі його вважають одним з найбільших свят після Різдва і Великодня. Наші пращури прикрашали свої оселі живими квітами, пахучими травами та гілочками дерев (клечання). У ці дні збирали польові трави, адже саме в цей день вони мають цілющу силу. Освячену зелень засушували і зберігали весь рік, бо вірили що вона захищає дім від пожеж, родину від хвороб та несе добробут і достаток.

Наш народ має багату культуру, величезний скарб якої складається з цінностей, надбаних багатьма поколіннями. З прадавніх часів до нас ідуть життєва мудрість та настанови щодо способу життя. Вони закладені в українських звичаях, обрядах, фольклорі, адже в них – світовідчуття та світосприймання нашого народу. У них пояснюються та обґрунтовуються взаємини між людьми, цінність духовної культури окремої людини і народу взагалі.

Загальні умови заходу:

Під час Зелених свят задля підтримки творчих ініціатив членів клубів активного довголіття Територіальних центрів надання соціальних послуг районів міста Харкова, з метою вивчення та збереження народних традицій, звичаїв та обрядів, Департамент соціальної політики Харківської міської ради проводить онлайн-мандрівку «Зелені свята».

Захід проводиться в період з 01 по 20 червня  2021  в соціальній мережі Facebook на сторінках Терцентрів за такими номінаціями:

№1 «Фольклорний віночок»

Завдання: згадати та розповісти народні прикмети, традиції, звичаї та обряди, поділитись фольклорними піснями, приказками та віршами до Зелених свят (текст/ фото/відео);

№2 «Магія трав»

Завдання: поділитись знаннями про цілющі властивості рослин та повір’ями пов’язаними з ними (текст/ фото/відео).

Світлини потрібно надіслати на електронні адреси Терцентрів або публікувати у соцмережі Facebook за хештегом #терцентр_зелена неділя_трійця

Найцікавіші публікації онлайн-мандрівки «Зелена неділя» будуть розміщені на офіційному сайті Департаменту соціальної політики Харківської міської ради.

Запрошуємо всіх відвідувачів сторінок приєднатися до святково-обрядової мандрівки «Зелені свята», оцінювати світлини учасників своїми лайками та ділитися враженнями у коментарях.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: