Школа перекладача жестової мови в м.Харкові

З 9 червня 2021 р. Харківська обласна організація УТОГ розпочала курс з підготовки перекладачів жестової мови для дорослих жителів міста Харків в рамках реалізації проєкту “Центр з супроводу осіб з інвалідністю з порушенням слуху”.

Як розповіла керівник організації УТОГ Яковлева Олена Вікторівна, що проєктом передбачено навчання осіб до грудня 2021 року. Після завершення навчання випускники підготують невеличкі виступи та отримають сертифікати.

До складу педагогічного колективу викладачів входять професійні перекладачі та носії жестової мови. Першими учнями стали  вчителі та вихователі Харківської спеціальної школи № 5, суддя спортивних змагань серед нечуючих спортсменів  та батьки, які хочуть знати мову своїх дітей з порушенням слуху.

Послуга перекладача жестової мови – життєво необхідна послуга для людини з порушеннями слуху, для якої основним засобом спілкування є жестова мова. Запорукою вільної інтеграції в суспільне життя глухої людини є системна професійна підготовка перекладачів жестової мови, чим зараз і зайнялась Харківська обласна організація УТОГ, завдяки перемозі в міському конкурсі соціальних проєктів “Єдина соціальна мережа”.

СПРАВКА: міський конкурс соціальних проєктів “Єдина соціальна мережа” (ЄСМ) проводиться в рамках реалізації Програми сприяння безпечній життєдіяльності у сфері соціального захисту населення міста Харкова на 2021-2025 роки (п. 6.1, 6.2 розділу 6 «Розвиток ринку соціальних послуг у ході реалізації міського проєкту «Єдина соціальна мережа»). Метою Конкурсу є підтримка ініціатив громадянського суспільства соціального спрямування, впровадження нових форм співпраці з інститутами громадянського суспільства соціального спрямування та взаємодія всіх надавачів соціальних послуг з метою сприяння підвищенню якості життя соціально незахищених верств населення міста Харків.

 

 

 

 

Подобається це:

%d блогерам подобається це: