• Головна
  • Актуально
  • Інформація про результати роботи районної робочої групи з питань підвищення рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення адміністрації Новобаварського району ХМР

Інформація про результати роботи районної робочої групи з питань підвищення рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення адміністрації Новобаварського району ХМР

З початку 2021 року засідання районної робочої групи з питань забезпечення своєчасної та в повному обсязі виплати заробітної плати, сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та внесків до Пенсійного фонду України (далі – робоча група з питань погашення заборгованості) та робочої групи з питань підвищення рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення (далі – робоча група з питань легалізації) проходили дистанційно у зв’язку з карантинними обмеженнями, вжитими для запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Під час засідань дорадчих органів  заслухані пояснення представників суб’єктів господарювання  району, які мають борги із заробітної плати, низький рівень оплати праці.

Станом на 01.06.2021 заборгованість з виплати заробітної плати на 4 підприємствах району складає 27460,5 тис. грн. Основна сума боргу  належить підприємствам, підпорядкованим Державному концерну «Укроборонпром»: ДП «ХПЗ ім. Т.Г. Шевченка», ДП «ХАЗ» –18435,4 тис. грн та економічно неактивним підприємствам:              АТ «Харківський коксовий завод»,  АТ «Термолайф» – 9025,1 тис. грн.

За результатами діяльності робочої групи з питань погашення заборгованості за період з початку 2021 року підприємствами Новобаварського району скорочено заборгованість з виплати заробітної плати на суму 4699,8 тис. грн. Станом на 31.05.2021 ДП НДТІП повністю ліквідовано заборгованість з виплати заробітної плати, яка склалася на 01.05.2021 в розмірі 1430,2 тис. грн.

Підприємствами, які протягом звітного періоду брали участь у засіданнях робочої групи з питань погашення заборгованості, ліквідовано заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суму 86,7 тис. грн, а також заборгованість з фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, на суму 64,0 тис. грн.

З початку 2021 року проведено 6 засідань робочої групи з питань легалізації. Під час засідань заслухані пояснення щодо рівня оплати праці 99 суб’єктів господарювання.

Основними причинами низького рівня середньомісячної заробітної плати на підприємствах району є надання відпусток без збереження заробітної плати, неповний робочий час внаслідок карантинних обмежень.

Членами робочої групи продовжувалася  інформаційно-роз’яснювальна робота з суб’єктами господарювання про неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин. Під час заходів суб’єктам господарювання та найманим працівникам доводяться вимоги діючого законодавства про працю та відповідальність у разі їх порушення. Учасники заходів повідомляються про порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: