Проєкт «Працюй вільно»

НОВІ МОЖЛИВОСТІ – НОВИЙ ПІЛОТНИЙ ПРОЄКТ

«ПРАЦЮЙ ВІЛЬНО»

Управління соціального захисту населення адміністрації Київського району Харківської міської ради інформує, що Міністерство соціальної політики України спільно з громадською організацією «Громадський рух Соціальна Єдність» за підтримки Ради Європи створило новий проєкт з метою збільшення мотивації для роботодавців щодо працевлаштування людей з інвалідністю. Новий проєкт має назву «Працюй вільно».

За даними Міністерства соціальної політики, сьогодні в Україні працює лише близько 600 тис. людей з інвалідністю працездатного віку. При цьому могли б працювати ще більше ніж 1,5 млн. людей з інвалідністю. Тобто, для майже 60% гарантоване право на працю залишається з різних причин нереалізованим.

Що пропонується в рамках зазначеного проєкту:

  • Оплачувані контракти з роботодавцями на навчання та стажування людей з інвалідністю на робочому місці;
  • Компенсація роботодавцю протягом двох років з моменту працевлаштування зарплати, податків та соціальних внесків, сплачених за працюючу людину з інвалідністю, у розмірі 50-100% фактичних витрат у залежності від ступеню інвалідності працівника;
  • Розвиток програми надомної праці людей з інвалідністю в інтересах бюджетних закладів.

Проєкт «Працюй вільно» реалізується на базі спеціально створеного національного соціального порталу «Вільно», який стане комунікаційним майданчиком, де люди з інвалідністю зможуть знайти роботу за вподобанням, а роботодавці – проводити співбесіди в режимі онлайн, за потреби – із сурдоперекладом, та знаходити кваліфікованих працівників. Портал має три основних складові: навчання, працевлаштування, інтерактивна мапа доступності закладів та установ.

Також в рамках проєкту працюватимуть програми адаптації навичок кандидата до вимог роботодавця. Пройшовши короткий навчальний курс, людина отримає мінімальний обсяг знань, достатній для початку роботи на новому місці.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: