Реабілітація дітей з інвалідністю

З 2019 року запроваджений новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю за принципом «гроші ходять за людиною», який дозволяє забезпечити адресність,  прозорість та підвищення якості надання реабілітаційних послуг.

Урядом визначений Порядок надання окремим категоріям осіб послуг із комплексної реабілітації (абілітації), де визначено механізм надання особам з інвалідністю та/або дітям з інвалідністю, та/або дітям віком до трьох років, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності (з метою попередження інвалідності), послуг із комплексної реабілітації (абілітації) в реабілітаційних установах комунальної та державної форми власності.

Реабілітаційні установи здійснюють комплексну реабілітацію осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю шляхом реалізації, зокрема, медичних, фізичних, психологічних, педагогічних, професійних та інших заходів відновлювального характеру, спрямованих на попередження прогресування патологічного процесу, усунення чи максимально можливу компенсацію обмежень життєдіяльності, відновлення здоров`я та трудових навичок осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, корекцію психічних процесів, здобуття ними освіти, їх трудову зайнятість незалежно від категорії і причин інвалідності.

Заява надається до Управлінь соціального захисту населення. Державою визначена вартість реабілітації, яка залежить від  ступеня обмеження, вказаного в індивідуальній програмі реабілітації, складає від 16 до 25 тис. грн. на рік. Для дітей-сиріт вартість складає  від 24 до 37,5 тис. грн. Є можливість  розбити цю суму на два періоди. Послуга реабілітації надається безкоштовно.

Вибрати реабілітаційну установу можна на сайті Міністерства соціальної політики https://cutt.ly/MmBTujW.

Реєстр черговості на надання реабілітаційних послуг є прозорим та відкритим. Реєстр станом на 15.07.2021 доступний на сайті «Соціальний захист Харків» за посиланням https://cutt.ly/lmBRpQD.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: