Реалізація проєкту «ПротиДій»

Питання протидії та попередження насильству є одним із пріоритетних напрямів роботи багатьох державних органів влади та державних інституцій. І за підтримки Управління з соціальних питань Департаменту соціальної політики Харківської міської ради цього року і наша громадська організація «Берегиня родини» мала змогу доєднатись до розбудови потужної системи реагування на випадки насильства на місцевому рівні.

Незважаючи на суттєві зміни у законодавстві та проривні кроки у сфері протидії насильству необхідна розбудова системи ефективної взаємодії між поліцією, соціальними службами та громадськими організаціями, оскільки саме в ці органи найчастіше звертаються особи, що постраждали від насильства.

Саме розбудові взаємодії та посилення її ефективності під час реагування на випадки насильства був присвячений проєкт «ПротиДій», який об’єднав фахівців різних служб та організацій, які працюють у напрямі протидії насильству.

В рамках реалізації проєкту було проведено 10 тренінгових занять для понад 100 фахівців і спеціалістів, які щодня надають допомогу постраждалим від насильства. Під час тренінгових занять учасники мали змогу підвищити рівень своїх знань з питання змін у законодавстві у сфеі запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, реалізації державної політики з питань запобігання та протидії домашньому насильству, порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, психологічних особливостей особи, яка зазнає/зазнала домашнього насильства. Також було розглянуто алгоритми взаємодії та відпрацьований механізм перенаправлення між суб’єктами.

Учасники тренінгу неодноразово відмічали, що такі зустрічі є надзвичайно важливими для налагодження робочого механізму реагування на випадки насильства і практичні наробки, який кожен із фахівців поклав до своїй «скарбнички», допоможуть надавати більш якісну та кваліфіковану допомогу у випадках вчинення насильства.

І сьогодні посилення ефективності реагування є важливою складовою питання протидії та попередження насильства. За підтримки Харківської міської ради наша громадська організація має змогу реалізувати ті важливі соціальні проєкти, які направлені на допомогу мешканцям міста Харкова. Тому ми впевнені, що спільними зусиллями нам вдасться сприяти розбудові системи протидії насильству і кожний мешканець та мешканка нашого міста буде відчувати себе захищеною та в безпеці.

Like this:

%d bloggers like this: