Центр реінтеграції бездомних осіб – вихід завжди є!

Харківський міський центр реінтеграції бездомних осіб є комунальним закладом соціального захисту з комплексного обслуговування бездомних осіб (далі – клієнти), діяльність якого спрямована на поступове повернення особи до самостійного повноцінного життя шляхом надання їй соціальних послуг з урахуванням індивідуальних потреб.

Центр підзвітний Управлінню з соціальних питань Департаменту соціальної політики Харківської міської ради.

Комунальний заклад «Харківський міський центр реінтеграції бездомних осіб» (далі – Центр) було створено рішенням 39 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 23.12.2009 № 349/09. Територіально заклад знаходиться в Індустріальному районі м. Харкова за адресою: вул. Миру, 102.

Центр розпочав діяльність у серпні 2010 року.

Відповідно до затвердженої структури в Центрі діють такі структурні підрозділи:

  • відділення обліку бездомних осіб;
  • відділення нічного перебування для бездомних осіб;
  • відділення реінтеграції бездомних осіб;
  • відділення соціальної адаптації звільнених осіб.

Вирішується питання щодо введення в дію відділення паліативного догляду та підтриманого проживання.

Щорічно до Центру звертається близько 2000 громадян, у тому числі з питання обліку бездомних осіб понад 800 громадян, з питання перебування близько 200 осіб.

Центром надається допомога клієнтам у відновленні документів, постановці на військовий облік, реєстрації за місцем знаходження Центру (м. Харків, вул. Миру, 102), направленні на МСЕК та отриманні інвалідності, медичної картки, соціальної допомоги та направленні до будинку-інтернату, для працездатних клієнтів надається допомога у працевлаштуванні через міський центр зайнятості.

Для виконання поставлених цілей і завдань Центр співпрацює з органами місцевого самоврядування, соціального захисту населення, охорони здоров’я, Державної міграційної служби, Державної пенітенціарної служби України, правоохоронними органами, Харківським міським центром зайнятості населення, центрами соціальних служб, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та волонтерами.

Серед громадських організацій Центр найбільш щільно співпрацює з ВБФ «Деполь Україна», громадською спілкою «Пізнай себе», які надають допомогу клієнтам продуктами харчування та ліками та Благодійним фондом «Право на захист», що надає допомогу клієнтам з питань відновлення документів.

Like this:

%d bloggers like this: