• Головна
  • Новини
  • Новини
  • Інформація про результати роботи робочої групи з питань сприяння погашенню заборгованості з виплати заробітної плати, податків, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування Адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради за І півріччя 2021 року

Інформація про результати роботи робочої групи з питань сприяння погашенню заборгованості з виплати заробітної плати, податків, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування Адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради за І півріччя 2021 року

З метою подолання такого негативно явища як заборгованість із виплати заробітної плати,  на виконання вимог Постанови Верховної Ради України від 17.12.2010 року № 2806-УІ «Про погашення заборгованості з виплати заробітної плати» та у зв’язку із зростанням заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах, наказом голови адміністрації району від 28.03.2011 № 42 (зі змінами) в районі створена та працює робоча група з питань сприяння погашенню заборгованості з виплати заробітної плати, податків, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

На засіданнях робочої групи заслуховується інформація керівників та представників підприємств району, які мають борги по заробітній платі та до бюджету. З початку року проведено 6 засідань робочої групи, в тому числі
5 засідань проведено в дистанційному режимі, у зв’язку із обмежувальними карантинними заходами, спрямованими на запобігання виникненню і поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом  
SARS-CoV-2.

На засіданнях неодноразово заслухано 33 інформації керівників та представників підприємств-боржників, в тому числі 16 письмових інформацій щодо стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати та заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування.

За даними оперативного моніторингу, проведеного Управлінням соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради (далі – Управління), розмір заборгованої заробітної плати по Холодногірському району станом на 01 липня 2021 року склав 17 257,7 тис. грн, що на 3,5 % більше, порівняно з попереднім місяцем та на 55,9 %, порівняно з початком року.

Чисельність працівників, яким не виплачена заробітна плата складає 508 осіб на 5 підприємствах-боржниках району.

Заборгованість по виплаті заробітної плати становила на: трьох економічно активних підприємствах – 9498,2 тис. грн. (55,1 %), економічно неактивному підприємстві – 1180,5 тис. грн (6,8 %); підприємстві-банкруті – 6579,0 тис. грн (38,1 %).

Найбільшу заборгованість із виплати заробітної плати мають: Харківське казенне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство (45,2 % від загальної суми боргу по району) та державне підприємство «Харківський завод шампанських вин», яке обліковується в переліку підприємств-банкрутів (38,1 % від загальної суми боргу по району).

Станом на 01.07.2021 заборгованість з виплати заробітної плати на підприємствах комунальної форми власності, які звітують до органів статистики, відсутня.

Крім того, Управлінням в ході проведення оперативного моніторингу виявлені 6 підприємств-боржників, які відсутні у визначеному статистикою колі, але мають заборгованість із виплати заробітної плати в сумі 2892,0 тис. грн, перед 53 працівниками.

По всіх підприємствах-боржниках із виплати заробітної плати встановлено контроль за станом виплати заробітної плати шляхом здійснення оперативного моніторингу щосереди.

Всі керівники підприємств-боржників попереджені про адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення діючого законодавства про працю в частині несвоєчасної виплати заробітної плати найманим працівникам.

В рамках роботи робочої групи, з метою вжиття заходів щодо сприяння погашенню існуючих боргів на підприємствах району, Адміністрацією району та Управлінням в 2021 році направлено 6 листів на адресу державних установ.

За результатами спільних заходів, вжитих Адміністрацією району, контролюючими органами та керівниками підприємств, з початку року по Холодногірському району ліквідована або зменшена заборгованість на загальну суму 1201,8 тис. грн.

В Холодногірському районі проводиться постійна інформаційно-роз’яснювальна робота серед суб’єктів господарювання щодо необхідності дотримання норм діючого трудового законодавства, зокрема щодо дотримання строків виплати заробітної плати та виплати її в першочерговому порядку. Управлінням розроблено інформаційну пам’ятку «Не виплачують заробітну плату? Вихід є!», яка розміщена на стендах в приміщенні Управління.

Інформація щодо діяльності районної робочої групи розміщується на офіційних вебсайтах Харківської міської ради, Департаменту соціальної політики Харківської міської ради, на стендах в приміщенні Управління, в соціальній мережі Facebook та в Telegram каналі Холодногірського району м. Харкова.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: