• Головна
  • Актуально
  • До уваги керівників, працівників підприємств, установ та організацій, ФОП, які використовують найману працю

До уваги керівників, працівників підприємств, установ та організацій, ФОП, які використовують найману працю

 Управління соціального захисту населення Адміністрації Московського району Харківської міської ради  (далі-Управління)  інформує, що з метою виконання Генеральної Угоди про врегулювання основних принципів і норм реалізації соціальної політики і трудових відносин в Україні на 2019-2021 роки, Комплексного плану  першочергових заходів щодо підвищення рівня оплати праці та легалізації трудових відносин на 2021 рік, затвердженого заступником голови Харківської обласної державної адміністрації, спеціалістами Управління у січні-липні 2021 року проведено 7 моніторингів з питань  праці, в тому числі своєчасного введення мінімальної заробітної плати та рівня заробітної плати, на 429 підприємствах та установах району.

За результатами моніторингів з’ясовано, що на всіх  підприємствах та установах району: мінімальний посадовий оклад в штатних розписах встановлено вище прожиткового мінімуму; працівникам, які відпрацювали місячну норму робочого часу і  їх посадовий оклад менший за мінімальну заробітну плату, щомісячно здійснюється доплата до мінімального розміру заробітної плати.

У січні-липні 2021 року проведено 5 засідань робочої групи Адміністрації Московського району Харківської міської ради з питань сприяння підвищенню рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення (з них 4 засідання-дистанційні),  на яких  були розглянуті пояснення 68 роботодавців, в тому числі 22 ФОП, з низьким рівнем оплати праці, надані рекомендації щодо  підвищення рівня заробітної плати.

Крім того, спеціалістами Управління в липні 2021 року був проведений аналіз  щодо динаміки середньомісячної заробітної плати та середньооблікової кількості штатних працівників на підприємствах, в організаціях, установах району за січень-червень 2021 року та аналогічного періоду 2020 року за видами економічної діяльності,  яким було охоплено 135 підприємств (установ, організацій) району, в тому числі 1 установа району-Управління освіти Адміністрації Московського району Харківської міської ради, в розрізі структурних підрозділів якої – 75 закладів освіти.

В районі, за даними проведеного моніторингу, середньомісячна заробітної плата штатних працівників  за січень-червень 2021 року збільшилась в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 22,1% та склала 9257,00 грн., що перевищує розміри соціальних гарантій: мінімальної заробітної плати в 1,5 рази та прожиткового мінімуму для однієї працездатної особи – в 4,1  рази.

Рівень середньомісячної заробітної плати  штатних працівників підприємств, установ та організацій  за січень-червень 2021 року склав у грн.

по Україні13309,00 грн.
по  Харківській області11369,00 грн.
у Московському районі м. Харкова9257,00 грн.

Керівникам підприємств, організацій, на яких розмір заробітної плати нижче за вищевказані рівні, рекомендуємо вжити заходів щодо підвищення рівня середньомісячної заробітної плати працівників.

В рамках виконання Національного плану спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік спеціалістами Управління  провадиться  інформаційно-роз’яснювальна кампанія про переваги задекларованої праці та ризики незадекларованої праці для працівників та роботодавців. Інформуємо, що з 01.07.2021 року стартувала інспекційна компанія з питань виявлення неоформлених трудових відносин у суб’єктів господарювання усіх форм власності та видів господарської діяльності, які мають ризики використання незадекларованої праці та відсутня позитивна динаміка щодо оформлення трудових відносин з найманими працівниками після проведення інформаційних заходів.

 Інформаційні матеріали щодо незадекларованої праці можна переглянути на сайті (https://dsp.gov.ua/podolannia-nelegalnoi-zainiatosti/).

Like this:

%d bloggers like this: