• Головна
  • Актуально
  • Представники соціальної сфери м.Харкова ознайомилися з роботою Міського центру соціальної допомоги населення в м.Дніпрі

Представники соціальної сфери м.Харкова ознайомилися з роботою Міського центру соціальної допомоги населення в м.Дніпрі

10.08.2021 року, в рамках проєкту  «СХІД ТА ПІВДЕНЬ УКРАЇНИ РАЗОМ: КРАЩІ ПРАКТИКИ В СОЦІАЛЬНІЙ ПОЛІТИЦІ» з роботою Міського центру соціальної допомоги в м.Дніпрі делегацію ознайомив Директор Центру Максим Єрьоменко, який зазначив, що з 2017 року в м.Дніпрі люди з інвалідністю мають можливість безкоштовно користуватися послугою «Соціального таксі». Наразі в наявності 5 спеціалізованих авто для перевезення осіб з інвалідністю. Послуга «Соціальне таксі» надається маломобільним верствам населення безкоштовно за умови постановки на облік в міському центрі соціальної допомоги.

Ольга Макарова – заступник начальника відділу розвитку соціальних послуг Управління з соціальних питань Департаменту соціальної політики Харківської міської ради повідомила, що в місті Харкові, за підтримки Харківської міської ради, з 2008 року також функціонує транспортна соціальна послуга «Інватаксі».

Особи з інвалідністю 1 та 2 груп з ураженням опорно-рухового апарату, які пересуваються на кріслах колісних та є мешканцями міста Харкова згідно з реєстрацією їх фактичного місця проживання, мають право на користування транспортною міською соціальною послугою «Інватаксі». Послуга також надається безкоштовно. Робота диспетчера «Інватаксі» в місті Харкові автоматизована. Також було презентовано роботу відділення щодо надання послуг бездомним особам та особам з низьким рівнем доходів.

Аналогічний заклад є і в Харкові, створений він раніше, в 2010 році. Клієнтами Харківський міський центр реінтеграції бездомних є бездомні особи у віці від 18 років і особи, звільнені з місць позбавлення волі. В центрі може одночасно ночувати 108 бездомних осіб.

Щорічно сюди звертається близько 2000 громадян.

Центром надається допомога клієнтам у відновленні документів, постановці на військовий облік, реєстрації за місцем знаходження Центру, направленні на МСЕК для отримання групи інвалідності, медичної картки, соціальної допомоги та направленні до будинку-інтернату. Для працездатних клієнтів надається допомога у працевлаштуванні через міський центр зайнятості.

Також делегація харків’ян відвідала Комунальний заклад «Дніпровський міський соціальний гуртожиток», про роботу якого розповів Директор гуртожитку Віталій Сова.

Для жителів дуже важливо, щоб всі громадяни, незалежно від соціального статусу та матеріального стану, могли відчути захист та турботу.

Представники м.Дніпра та м.Харкова обмінялися досвідом функціонування соціальних закладів в містах Харків та Дніпро, контактами та презентаційними матеріалами.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: