• Головна
  • Актуально
  • В Адміністрації Київського району ХМР відбулось чергове засідання районної робочої групи

В Адміністрації Київського району ХМР відбулось чергове засідання районної робочої групи

Питання підвищення рівня заробітної плати, створення нових робочих місць, легалізація зайнятості, а також ліквідація боргу перед працівниками підприємств є важливими у роботі Адміністрації Київського району. Так, 28.09.2021 відбулося чергове засідання районної робочої групи з питань підвищення рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення та робочої групи з питань сприяння забезпеченню сплати податків, внесенню інших обов’язкових платежів та виплати заробітної плати за участю заступника голови адміністрації району з соціальних та гуманітарних питань, представників Управління соціального захисту населення адміністрації Київського району Харківської міської ради, фахівців Адміністрації Київського району Харківської міської ради, Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області,  Головного управління ДПС у Харківській області, Харківського міського центру зайнятості, Харківського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області, керівників і представників підприємств та організацій Київського району.

На засіданні було заслухано керівників суб’єктів господарської діяльності, досконально проаналізовано причини нарахування заробітної плати нижче встановленого законодавством мінімального рівня та заборгованості із сплати ЄСВ. З’ясовано, що основними причинами нарахування заробітної плати найманим працівникам нижче мінімального рівня є встановлення неповного робочого дня, праця за сумісництвом, оплата праці за фактично відпрацьований час, прийом/звільнення робітників протягом робочого місяця, а також відпустки без збереження заробітної плати з причини карантину у зв’язку із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19. На засіданні обговорені можливі  вжиті заходи щодо її підвищення. Робочою групою постійно проводиться робота щодо здійснення контролю за додержанням роботодавцями мінімальних державних гарантій  з питань оплати праці.

Протягом січня-вересня відбулось 9 засідань районної робочої групи з питань підвищення рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, було запрошено 222 суб’єкти господарювання, які виплачують заробітну плату нижче або на рівні мінімальної заробітної плати, встановленої законом, а саме: 105 керівників підприємств та 117 фізичних осіб-підприємців. З них були присутні на засіданнях та звітували про причини низького рівня заробітної плати 49 керівників підприємств та 54 фізичні особи-підприємці.

З роботодавцями проведено роз’яснювальну роботу та надані рекомендації щодо необхідності підвищення рівня заробітної плати, а також: не допускати виплату заробітної плати нижче, ніж законодавчо встановлений мінімальний рівень (з 01 січня 2021 року складає 6000 грн.); дотримуватись соціальних гарантій в частині оплати праці найманих працівників в умовах карантину у зв’язку із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, не допускати встановлення необґрунтованого неповного робочого дня або тижня та підвищувати заробітну плату при внесенні змін у мінімальний розмір заробітної плати. Також проведено роз’яснювальну роботу щодо необхідності створення нових робочих місць, належного оформлення трудових відносин між власниками і найманими працівниками та їх персональній відповідальності у разі виявлення незареєстрованих працівників.

По результатам засідань з числа запрошених підприємств за звітний період підвищили рівень заробітної плати 48 роботодавців.

На робочій групі з питань сприяння забезпеченню сплати податків, внесенню інших обов’язкових платежів та виплати заробітної плати також проведена 28.09.2021, заслуховувались підприємства, на яких існує заборгованість з виплати заробітної плати та ЄСВ. Протягом січня-вересня 2021 року звітували про стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати такі підприємства: Харківське державне авіаційне виробниче підприємство, ХНТУ сільського господарства ім. П.Василенка, Харківський національний університет будівництва та архітектури, КП «Харківський міський центр нерухомості» та інші. З підприємствами проведено роз’яснювальну роботу та обговорювався пошук шляхів поступового зменшення та повної ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати.

Станом на 01.09.2021 заборгованість з виплати заробітної плати погасили в повному обсязі: Науково-виробниче підприємство «Хартрон Енерго ЛТД» (ТОВ), Харківський національний університет будівництва та архітектури.

Like this:

%d bloggers like this: