Мобільна арт-терапевтична студія для дітей в лікарнях міста Харкова

Благодійна організація «Благодійний фонд «Дон Калабрія Україна» вже три роки здійснює всебічну допомогу дітям та підліткам, які опинилися в тяжких життєвих умовах, в Центрі денного перебування для дітей та підлітків. Фонд завжди приходить на допомогу найбільш нужденним сім’ям з дітьми.

Проєкт «Мобільна арт-студія для дітей та підлітків» в лікарні реалізується БО «Благодійний фонд «Дон Калабрія Україна» в рамках  міського соціального проєкту «Єдина соціальна мережа» Департаменту соціальної політики у співпраці з «Міською дитячою клінічною лікарнею №24» та Департаментом охорони здоров’я  Харківської міської ради. Проєкт направлений на психологічну та соціально-педагогічну допомогу дітям та підліткам, яких вилучили з небезпечних умов життя та на час встановлення їх статусу діти знаходяться в лікарні.

Діти мають тяжкий емоційний стан, зумовлений травматичною подією, що з ними сталася, не мають можливості продовжувати навчання, спілкуватися та бачитися з друзями, проводити час за іграми та прогулянками. Карантинні умови ще більш посилили соціальну ізоляцію.

Благодійна організація «Благодійний фонд «Дон Калабрія Україна» має команду з трьох фахівців (психолог, соціальний-педагог та фахівець з гуманітарної допомоги) та 4 волонтерів, які працюють з дітьми в лікарні. Першочергово їх діяльність направлена на надання психологічної підтримки після травмуючої події та зменшення впливу негативних чинників на емоційний стан дітей.

Основним способом роботи з дітьми – є арт- та ігрова терапії, які є найбезпечнішим способом взаємодії з дітьми та підлітками. Арт-терапія є засобом переважно невербального спілкування. Це робить її особливо цінною для тих дітей та підлітків, які недостатньо добре, в словесному описі можуть розказати про свої переживання, свій стан.

Застосування цих напрямів роботи включає використання великої кількості витратних матеріалів (повітряний пластилін, пальчикові фарби, паперу, тощо), а також специфічних настільних ігор та іграшок, творчих наборів які направлені на розвиток у дітей певних соціальних навичок (наприклад, взаємодії з однолітками в умовах спільного проживання), а також винайдення ресурсу для подолання психологічних проблем.

СПРАВКА: міський конкурс соціальних проєктів «Єдина соціальна мережа» (ЄСМ) проводиться в рамках реалізації Програми сприяння безпечній життєдіяльності у сфері соціального захисту населення міста Харкова на 2021-2025 роки (п. 6.1, 6.2 розділу 6 «Розвиток ринку соціальних послуг у ході реалізації міського проєкту «Єдина соціальна мережа»). Метою Конкурсу є підтримка ініціатив громадянського суспільства соціального спрямування, впровадження нових форм співпраці з інститутами громадянського суспільства соціального спрямування та взаємодія всіх надавачів соціальних послуг з метою сприяння підвищенню якості життя соціально незахищених верств населення міста Харків.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: