У Харкові пройшов Міжнародний тиждень глухих людей

У Харкові з 20 по 26 вересня 2021року пройшов Міжнародний тиждень глухих людей

Міжнародний тиждень глухих людей запам’ятається нечуючим харків’янам різноманітними цікавими заходами національних організацій осіб з порушенням слуху, в яких взяли участь крім глухих людей, усі причетні – це і професійні перекладачі жестової мови, члени сімей глухих людей та усі ті, головним завданням і бажанням яких є адвокація інтересів, прав і свобод осіб з порушенням слуху.

Важливо підкреслити, що міська влада турбується про спільноту глухих людей не тільки у Міжнародний день жестових мов та Міжнародний тиждень глухих, а протягом всього року. Нечуючі мешканці Харкова відчувають збільшення уваги до них через створення безперешкодних умов їх життєдіяльності – це дистанційна послуга перекладу на жестову мову у всіх комунальних закладах міста, можливість смс-виклику екстрених служб, новини з сурдоперекладом на міському телебаченні, безкоштовний проїзд у міському транспорті. Багато спеціалістів установ міста Харкова та працівників поліції володіють базовими навичками жестової мови завдяки проєкту «Почуй мене» Єдиної соціальної мережі.

Приємно, що цьогоріч флешмоб з популяризації рідної мови глухих людей підтримали керівники та спеціалісти міського та обласного Департаментів соцполітики. На минулому тижні були організовані безкоштовні екскурсії для глухих людей у зоопарк, оглядові екскурсії по місту, музеї,на оглядовий майданчик Держпрому, перегляд фільму з сурдоперекладом, лекції та багато інших заходів.

Завершуючою родзинкою заходів став конкурс краси серед нечуючих панянок зі всієї України «Місіс DEAF Україна».

Подобається це:

%d блогерам подобається це: