• Головна
  • Актуально
  • Інформація про стан виконання Комплексного плану першочергових заходів щодо підвищення рівня оплати праці та легалізації трудових відносин по Холодногірському району м.Харкова за 9 місяців 2021р.

Інформація про стан виконання Комплексного плану першочергових заходів щодо підвищення рівня оплати праці та легалізації трудових відносин по Холодногірському району м.Харкова за 9 місяців 2021р.

На виконання Комплексного плану першочергових заходів щодо підвищення рівня оплати праці та легалізації трудових відносин на 2021 рік та в межах наданих повноважень в Холодногірському районі організована постійна робота із суб’єктами господарювання району, які сплачують заробітну плату нижче визначеного державою мінімального розміру, шляхом запрошення їх на засідання районної робочої групи з питань підвищення рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, проведення моніторингів з питань низького рівня заробітної плати, проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи тощо.

У звітному періоді моніторингом з питань низького рівня заробітної плати охоплено 537 підприємств, що складає 18,9 % від кількості підприємств по району, які звітували до органів Пенсійного фонду України. За підсумками проведеного моніторингу встановлено, що мінімальна заробітна плата у розмірі 6000  грн  запроваджена на всіх обстежених підприємствах району, оплата праці 99,9 % проводиться з дотриманням міжпосадових, міжрозрядних співвідношень, а оплата праці 34,6 тис. працівників (60,3 %) проводиться з дотриманням положень галузевої угоди.

З охоплених моніторингом підприємств на 368 підприємствах є працівники, які отримували заробітну плату нижче мінімальної (питома вага чисельності працюючих, які отримували заробітну плату нижче мінімальної заробітної плати, становить 12,8 % від загальної чисельності працюючих на цих підприємствах). Основними причинами низького рівня заробітної плати на вищезазначених підприємствах є:

– робота у режимі неповного робочого часу (1510 осіб або 24,7 % від чисельності працюючих, яким нараховано заробітну плату нижче мінімальної);

– надання відпусток без збереження заробітної плати згідно ст. 84 Кодексу законів про працю України (1676 осіб або 27,4 % від чисельності працюючих, яким нараховано заробітну плату нижче мінімальної);

– інші причини: сумісництво, перехідна відпустка, лікарняні, прийняті, звільнені тощо (2933 особи, або 47,9 % від чисельності працюючих, яким нараховано заробітну плату нижче мінімальної).

На зниження рівня заробітної плати вплинула, в тому числі і низка чинників, зумовлених поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

В межах наданих повноважень, у січні-вересні 2021 року проведено моніторинг рівня оплати праці у 109 фізичних осіб-підприємців Холодногірського району.

Під час моніторингу показників соціально-трудових відносин аналізується стан дотримання законодавства в частині оплати праці суб’єктами господарювання району. Так, у звітному періоді 2021 року у 86 суб’єктів господарювання виявлено 124 порушення трудового законодавства. У зв’язку з цим, керівникам були направлені листи щодо вжиття відповідних заходів з дотримання вимог діючого законодавства, станом на 19.10.2021 76 суб’єктів господарювання проінформували щодо взяття зобов’язань по усуненню виявлених 105 (84,7 %) порушень з дотримання норм діючого законодавства.

З метою вжиття заходів щодо детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення в Холодногірському районі рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради створена та діє районна робоча група з питань підвищення рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення (далі – робоча група).

З початку року проведено 9 засідань робочої групи, в тому числі в дистанційному режимі проведено 8 засідань робочої групи, у зв’язку із обмежувальними карантинними заходами, спрямованими на запобігання виникненню і поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. На засіданнях заслухано інформації та письмові пояснення 373 суб’єктів господарювання району щодо причин низького рівня заробітної плати. Роботодавцям рекомендовано проаналізувати свої фінансові можливості та вживати заходів щодо підвищення розміру середньої заробітної плати до середньої по галузі.

В Холодногірському районі проводиться постійна, спрямована на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення, інформаційно-роз’яснювальна кампанія серед роботодавців та жителів району щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин, дотримання законодавства про працю в період обмежувальних карантинних заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, дотримання мінімальних соціальних гарантій в оплаті праці, тощо.  У звітному періоді проведено 35 заходів (семінари, зустрічі, флешмоби, бесіди, електронні розсилки) за участю 3285 роботодавців та 3686 громадян.

На адресу 818 суб’єктів господарювання району направлено застереження щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин, недопущення використання неповного робочого часу працівників з метою мінімізації видатків роботодавців та виплати заробітної плати в «конверті», а також щодо необхідності сплати в повному обсязі податків, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування; можливості застосування дистанційної, надомної роботи та гнучкого режиму робочого часу на час карантину; забезпечення оплати 2/3 середньої заробітної плати працівникам, що перебувають у простої на час карантину; вжиття заходів щодо підвищення рівня середньої заробітної плати та доведення її рівня до середньої по Харківській області.

Інформаційно-роз’яснювальна робота стосовно негативного впливу скритої заробітної плати у звітному періоді здійснювалася також шляхом розміщення відповідної інформації на стендах, офіційних вебсайтах Харківської міської ради, Департаменту соціальної політики Харківської міської ради, на офіційній сторінці Холодногірського району в соціальній мережі Facebook, на офіційній сторінці Харківської міської ради в соціальній мережі Facebook, в Telegram каналі Холодногірського району м. Харкова.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: