До уваги роботодавців Київського району м.Харкова

ДО УВАГИ РОБОТОДАВЦІВ!

Управління соціального захисту населення Адміністрації Київського району Харківської міської ради нагадує, що з 1 грудня 2021 року, згідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» мінімальна заробітна плата складатиме 6500 гривень, у погодинному розмірі – 39,12 гривні. Підприємства, установи та організації повинні проводити оплату праці не нижче законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати, яка є державною соціальною гарантією.

Якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати, роботодавець проводить доплату до рівня мінімальної заробітної плати, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати. У разі укладання трудового договору про роботу на умовах неповного робочого часу, а також при невиконанні працівником у повному обсязі місячної (погодинної) норми праці мінімальна заробітна плата виплачується пропорційно до виконаної норми праці.

ПРОСИМО ЗВЕРНУТИ УВАГУ НА:

✅неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин (ч. 3 ст. 24 Кодексу законів про працю);

✅недопущення самовільного, без узгодження з працівниками, надання відпусток без збереження заробітної плати на час карантину;

✅можливість застосування дистанційної роботи на час карантину;

✅забезпечення оплати 2/3 середньої заробітної плати працівникам, що перебувають у простої на час карантину, тощо.

Управління постійно проводить серед підприємств, установ та організацій району інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо дотримання вимог трудового законодавства.

Після оголошення карантину, інформаційно-роз’яснювальна робота проводиться дистанційно, з врахуванням вимог постанови КМУ від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19,спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Інформація та соціальна реклама розміщується у  ЗМІ, соціальних мережах, громадських місцях.

 

Like this:

%d bloggers like this: