• Головна
  • Актуально
  • Управління соціального захисту населення Адміністрації Московського району інформує

Управління соціального захисту населення Адміністрації Московського району інформує

   До уваги керівників, працівників підприємств, установ та організацій, фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, профспілкових та інших громадських організацій!

Управління соціального захисту населення Адміністрації Московського району Харківської міської ради інформує, що з метою виконання Генеральної Угоди про врегулювання основних принципів і норм реалізації соціальної політики і трудових відносин в Україні на 2019-2021 роки, Комплексного плану  першочергових заходів щодо підвищення рівня оплати праці та легалізації трудових відносин на 2021 рік, затвердженого заступником голови Харківської обласної державної адміністрації, спеціалістами Управління у січні-жовтні 2021 року проведено 10 моніторингів з питань  праці, в тому числі своєчасного введення мінімальної заробітної плати та рівня заробітної плати, на 547 підприємствах та установах району.

За результатами моніторингів з’ясовано, що на всіх  підприємствах та установах району: мінімальний посадовий оклад в штатних розписах встановлено вище прожиткового мінімуму; працівникам, які відпрацювали місячну норму робочого часу і  їх посадовий оклад менший за мінімальну заробітну плату, щомісячно здійснюється доплата до мінімального розміру заробітної плати.

У січні-жовтні 2021 року проведено 8 засідань робочої групи Адміністрації Московського району Харківської міської ради з питань сприяння підвищенню рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення (з них 5 засідань-дистанційні),  на яких  були розглянуті пояснення 126 роботодавців, в тому числі 49 ФОП, з низьким рівнем оплати праці, надані рекомендації щодо  підвищення рівня заробітної плати.

Крім того, спеціалістами Управління в жовтні 2021 року був проведений аналіз  щодо динаміки середньомісячної заробітної плати та середньооблікової кількості штатних працівників на підприємствах, в організаціях, установах району за січень-вересень 2021 року та аналогічного періоду 2020 року за видами економічної діяльності,  яким було охоплено 137 підприємств (установ, організацій) району, в тому числі 1 установа району-Управління освіти Адміністрації Московського району Харківської міської ради, в розрізі структурних підрозділів якої – 75 закладів освіти.

В районі, за даними проведеного моніторингу, середньомісячна заробітної плата штатних працівників  за січень-вересень 2021 року збільшилась в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 20,4% та склала 9382,00 грн., що перевищує розміри соціальних гарантій: мінімальної заробітної плати в 1,6 рази та прожиткового мінімуму для однієї працездатної особи – в 3,9  рази.

                      Рівень середньомісячної заробітної плати  штатних працівників підприємств, установ та організацій  за січень-вересень 2021 року склав  у грн.

по Україні13604,00
по  Харківській області11698,00
у Московському районі м. Харкова9382,00

Керівникам підприємств, організацій, на яких розмір заробітної плати нижче за вищевказані рівні, рекомендуємо вжити заходів щодо підвищення рівня середньомісячної заробітної плати працівників.

Крім того, повідомляємо, що 06 липня 2021 року відбулося підписання Територіальної Угоди на 2021-2023 роки між Харківською обласною державною адміністрацією, Харківською обласною радою, спільними представницькими органами сторін роботодавців та профспілок Харківської області на 2021-2023 роки (далі-Територіальна Угода), яка зареєстрована Міністерством економіки України 30.07.2021 за № 13.

Зазначена Територіальна Угода укладена з метою подолання кризових явищ в економіці та соціальній сфері, посилення захисту працюючих в умовах пандемії, збереження зайнятості та погашення зарплатних боргів, збільшення рівня оплати та поліпшення умов праці.

Так, наприклад, п.3.1.3. та п.4.6.2 Територіальної Угоди рекомендовано керівникам  підприємств включати до колективних договорів: норми щодо темпів зростання середньої заробітної плати та розмірів мінімальних ставок (окладів), заробітної плати, міжпосадових (міжкваліфікаційних) співвідношень, фонду оплати праці та умов його формування на підприємствах; вживати заходи щодо стимулювання  окремих працівників, колективів, які є активістами здорового способу життя у боротьбі зі  шкідливими звичками, відповідно.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: