• Головна
  • Актуально
  • День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у м.Харків

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у м.Харків

Починаючи з 2006 року 14 грудня в м. Харкові відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Особливий статус цього дня ще раз нагадує нам про проблеми ліквідаторів-чорнобильців, людей, що віддали свої життя та здоров’я заради нашого майбутнього. Традиційно в цей день керівництвом міста вшановується пам’ять учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС різноманітними заходами, зокрема покладанням квітів до пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської катастрофи в Молодіжному парку. В заході взяли участь представники Департаменту соціальної політики Харківської міської ради та його структурних підрозділів.

Згідно з Програмою сприяння безпечній життєдіяльності у сфері соціального захисту населення міста Харкова на 2021-2025 роки протягом 2021 року здійснювалися виплати одноразової адресної грошової допомоги:

  • дружинам (чоловікам) померлого громадянина, смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою, та особам з інвалідністю – учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які виховують дітей до 18 років, захворювання яких пов’язано з наслідками аварії на ЧАЕС, на загальну суму 558 тис. грн (1116 осіб);
  • дітям до 18 років, які мають статус дитини, постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи (дотація на харчування), на загальну суму 41,5 тис. грн (83 особи);
  • одному з членів сім’ї на поховання померлого, який мав статус ліквідатора аварії на ЧАЕС (виключно 1, 2-А, 3-А категорії), або особі, яка зобов’язалася його поховати. Загальна сума витрат складає 261 тис. грн (87 осіб).

У межах Програми за 2021 рік надані додаткові соціальні гарантії на оплату житлово-комунальних послуг у розмірі 50% знижки на оплату житлово-комунальних послуг (на 1 особу в межах соціальної норми житла і соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами): дружинам/чоловікам (які не одружилися вдруге) померлого громадянина, який мав статус постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи, смерть якого не пов’язана з аварією на ЧАЕС 202 особам на суму 797,9 тис. грн.

Like this:

%d bloggers like this: