Стан виробничого травматизму в Московському районі м. Харкова

Управління соціального захисту населення адміністрації Московського району Харківської міської ради інформує про стан виробничого травматизму в Московському районі м. Харкова за 2021 рік

За 2021 рік на підприємствах, в установах, організаціях Московського району  м. Харкова зареєстровано 16 нещасних випадків виробничого травматизму, в т.ч. 2 випадки зі смертельним наслідком, а саме: 13 нещасних випадків, в т.ч. 2 випадки зі смертельним наслідком, сталися з медичними працівниками внаслідок інфікування вірусом SARS-CoV-2; 1 нещасний випадок – внаслідок дії предметів та деталей, що рухаються, розлітаються, обертаються; 1 нещасний випадок – внаслідок падіння під час пересування; 1 нещасний випадок – внаслідок того, що потерпіла оступилась. Причинами страхових нещасних випадків стали контакт з інфекційними хворими на COVID-19, невиконання вимог інструкцій з охорони праці та особиста необережність потерпілого.

Як свідчить проведений аналіз, найнебезпечнішою галуззю за ризиком виникнення нещасних випадків на виробництві (гострих професійних захворювань) вже другий рік поспіль залишається  діяльність закладів охорони здоров’я. Захворювання медичного чи іншого працівника закладу охорони здоров’я на  гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2 внаслідок контакту з інфікованим пацієнтом, матеріалами чи переносниками захворювань під час виконання посадових обов’язків  постановою Кабінету Міністрів України від 13.05.2020 № 394 було включено до Переліку професійних захворювань, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2000 №1662. Лабораторно підтверджені випадки інфікування гострою респіраторною хворобою COVID-19 медичних та інших працівників, що пов’язані з виконанням професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження на COVID-19, розслідуються як випадки гострого професійного захворювання відповідно до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 337.

Наголошуємо, що відповідальне ставлення працівників та роботодавців до власного здоров’я та здоров’я оточуючих є необхідною умовою для мінімізації ризиків інфікування COVID-19 на робочому місці!

Like this:

%d bloggers like this: