• Головна
  • Актуально
  • Інформація про підсумки роботи робочої групи з питань сприяння підвищенню рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення Адміністрації Холодногірського району ХМР за 2021р.

Інформація про підсумки роботи робочої групи з питань сприяння підвищенню рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення Адміністрації Холодногірського району ХМР за 2021р.

З метою вжиття заходів щодо детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення в Холодногірському районі діє районна робоча група з питань сприяння підвищенню рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення Адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради (далі – робоча група), оновлений склад та положення якої затверджено рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради від 06.10.2021 № 812 «Про створення робочих груп адміністрацій районів Харківської міської ради з питань сприяння підвищенню рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення».

В Холодногірському районі організована постійна робота із суб’єктами господарювання, які сплачують заробітну плату нижче визначеного державою мінімального розміру, шляхом запрошення їх на засідання районної робочої групи, проведення моніторингів з питань низького рівня заробітної плати, проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи тощо.

В 2021 році проведено 12 засідань робочої групи, у зв’язку із обмежувальними карантинними заходами, спрямованими на запобігання виникненню і поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, засідання проводилися переважно в дистанційному режимі.  На адресу 1136 суб’єктів господарювання району було направлено листи щодо надання інформації, на засіданнях заслухано інформації та письмові пояснення 538 керівників та представників суб’єктів господарювання району. Під час засідань роботодавцям наголошено на неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин та необхідності дотримання вимог трудового законодавства, а також щодо вжиття заходів для підвищення рівня заробітної плати.

На засіданнях робочої групи також заслуховується питання про рівень середньомісячної заробітної плати. Так, за оперативними даними розмір заробітної плати по Холодногірському району у 3 кварталі 2021 року складав 11 354 грн, що на 24,9 % більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року та у 1,89 рази перевищує розмір мінімальної заробітної плати.

На виконання Комплексного плану першочергових заходів щодо підвищення рівня оплати праці та легалізації трудових відносин на 2021 рік та в межах наданих повноважень в районі організована постійна робота із суб’єктами господарювання району, які сплачують заробітну плату нижче визначеного державою мінімального розміру, шляхом проведення моніторингів з питань низького рівня заробітної плати, яким у звітному періоді охоплено 637 підприємств, що складає 22,0 % від кількості підприємств по Холодногірському району, які звітували до органів Пенсійного фонду України.

За результатами аналізу моніторингу рівня оплати праці, яким охоплено
58,95 тис. працівників, оплата праці 58,90 тис. працівників (99,9 %) проводиться з дотриманням міжпосадових, міжрозрядних співвідношень, а оплата праці 34,70 тис. працівників (58,9 %) проводиться з дотриманням положень галузевої угоди.

З охоплених моніторингом підприємств на 434 підприємствах 6314 працівників отримували заробітну плату нижче мінімальної, що складає
13,0 % від загальної чисельності працюючих на цих підприємствах. Основними причинами низького рівня заробітної плати на вищезазначених підприємствах є:

– робота у режимі неповного робочого часу (1546 осіб або 24,5 % від чисельності працюючих, яким нараховано заробітну плату нижче мінімальної);

– надання відпусток без збереження заробітної плати згідно ст. 84 Кодексу законів про працю України (1704 особи або 27,0 % від чисельності працюючих, яким нараховано заробітну плату нижче мінімальної);

– інші причини: сумісництво, перехідна відпустка, лікарняні, прийняті, звільнені тощо (3064 особи або 48,5 % від чисельності працюючих, яким нараховано заробітну плату нижче мінімальної). На зниження рівня заробітної плати вплинула, в тому числі і низка чинників, зумовлених поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

В межах наданих повноважень, в 2021 році Управлінням проведено моніторинг рівня оплати праці у 168 фізичних осіб-підприємців району.

За результатами проведених моніторингів у 119 суб’єктів господарювання виявлено 177 порушень трудового законодавства. У зв’язку з цим, керівникам були направлені листи щодо вжиття  відповідних заходів з дотримання вимог діючого законодавства, станом на 18.01.2022 суб’єкти господарювання проінформували щодо взяття зобов’язань з дотримання норм діючого законодавства та виконання 159 рекомендацій (89,8 %).

В Холодногірському районі проводиться активна інформаційно-роз’яснювальна робота серед роботодавців та населення району щодо переваг офіційного працевлаштування та негативних соціальних наслідків незадекларованої праці.

Членами робочої групи за допомогою різних засобів комунікації в
2021 році проводилася відповідна інформаційно-роз’яснювальна робота із суб’єктами господарювання району щодо: неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин та виплати заробітної плати «в конверті», дотримання законодавства про працю в період обмежувальних карантинних заходів, дотримання мінімальних соціальних гарантій в оплаті праці, тощо. Проведено 41 захід (семінари, зустрічі, бесіди, флешмоби, електронні розсилки) за участю 3480 роботодавців та 3744 громадян.

Крім того, інформація щодо переваг офіційної зайнятості розміщувалася на офіційних вебсайтах Харківської міської ради, Департаменту соціальної політики Харківської міської ради, через радіовузол Харківського Центрального ринку, ТОВ ВКФ «Казка», на офіційній сторінці Холодногірського району в соціальній мережі Facebook, в Telegram каналі Холодногірського району м. Харкова, на стендах та в місцях прийому громадян.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: